Gatavojas konkursam “SkillsLatvia”

Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotājai Ingai Trumsiņai un topošajam viesu uzņemšanas dienesta speciālistam no 2. kursa Raineram Rozenfeldam ir darba pilnas rokas – jāgatavojas jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2021” “Viesu uzņemšanas” finālam.

Aiz muguras ir pirmā vieta pusfinālā. Tur Rainers savās prasmēs mērojās ar 11 dalībniekiem. Bet tagad ik dienu aptuveni trīs stundas kopā ar skolotāju dialogos tiek atkārtots katrs sīkums, kas profesionālam recepcijas darbiniekam par viesnīcu jāzina, kā arī paredzētas dažādas situācijas, ar kādām var saskarties. Viņš saka – viegli nav, daudz jāmācās papildus, bet konkurss strauji uzlabojis viņa iemaņas.

Topošais viesu uzņemšanas dienesta speciālists Rainers Rozenfelds saka: “Grūtākais, manuprāt, tai tempā apgūt tik daudz, tāpēc, ka, kursā mācoties, mēs jau vēl šitādām lietām klāt īsti neesam ķērušies, programmām un čekiem, un kases aparātiem.”

Pusfināla atlase notika tiešsaistē, bet fināls notiks klātienē 27. un 28. maijā Rīgā. Pandēmijas laiks arī viesnīcu nozarē ir neparedzams, tas atpoguļojas arī konkursā – dalībniekiem būs jāspēj pielāgoties tā brīža reālajai situācijai valstī.

Inga Trumsiņa, Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma skolotāja, stāsta: “Mēs šobrīd trenējamies ar 4 zvaigžņu hoteli Rīgā, kur pandēmijas dēļ maksimāli visi nodrošina visus pakalpojumus bez kontakta. Ja līdz maija mēnesim atvērs restorānu, tas nozīmē, ka Rainers mācīsies no galvas ēdienkarti.”

No malas skatoties, šī komunikācija starp skolotāju un recepcijas darbinieku ir tāda spēlīte ar vārdiem, bet tajā visā apakšā ir ārkārtīgi daudz informācijas, kas ir jāzina no galvas.

Rainers uzsver, ka, lai cik nepacietīgs būtu klients, viesu uzņemšanas dienesta speciālists savaldību zaudēt nedrīkst, arī to viņš šobrīd mācās. 

Rainers Rozenfelds: “Laiku pa laikam ar skolotāju izejam cauri tādām nestandarta situācijām un problēmu atrisināšanām. Teiksim, numurā žurka atrasta vai pods laiž augšā - tādas nestandarta situācijas, tur diezgan daudz sanāk pajokoties un nosmieties. Tas, manuprāt, tas interesantākais būtu.”

Viesu uzņemšanas konkursa finālā iekļuvuši 7 dalībnieki. Rainers savās prasmēs sacentīsies arī ar konkursantiem no Ventspils, Rēzeknes, Daugavpils, Jelgavas, Rīgas un Valmieras tehnikumiem. Jāpiebilst, konkursu organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra. 


Foto: unsplash.com