Gatavojas Pasaules kausam rollerslēpošanā Madonā

Apliecinot, ka varam noorganizēt augsta līmeņa sacensības, jau sesto reizi Latvija izcīnījusi iespēju pie sevis uzņemt pasaules labākos rollerslēpotājus, kuri šīs nedēļas nogalē spēkiem mērosies Madonā, kur sagatavošanās darbi jau rit pilnā sparā.

Aptuveni 100 sportisti no desmit valstīm Madonā cīnīsies par goda pjedestālu Pasaules kausa 3. posmā. Trīs dienu garas sacensības organizatoriem prasa teju gadu garu gatavošanos.

Īpaši spraigas ir dienas pirms sacensībām, kad darbu ir ļoti daudz, tostarp ielu marķēšana, jo tieši Madonas ielās notiks sprinta distance un masu starti. “Vienmēr ir izdevies labi noorganizēt un turpinām šo tradīciju – pasaules labākos uzņemt Madonā. Šogad konkurence būs, jo ir ieradusies Itālija, spēcīgā Krievijas komanda. Ja ne skaitliskā ziņā daudz, tad katras valsts spēcīgākie būs klāt,” pauž Gunārs Ikaunieks, sacensību direktors.

Pirmās delegācijas Madonā ieradās jau svētdienas vakarā. “Šo nedēļu pavadīsim treniņos, lai iepazītu trasi. Covid-19 dēļ ir vairāki noteikumi, bet galvenais, ka mēs varam piedalīties. Mana stiprā puse ir sprinta distance. Konkurence būs liela, uzvarēs labākais,” uzsver Emanuels Bechis, rollerslēpotājs no Itālijas.

Organizatori atzīst, ka ne reti jātiek galā arī ar neparedzētām situācijām. Šogad bažīties liekot laikapstākļi.  “Nedēļas nogale solās būt interesanta. Ceram, ka nebūs jāatceļ sacensības lietus dēļ. Pirms divām nedēļām Madonas ielas pludoja, tad vajag laivu, nevis rollerslēpes. Nav tā, ka vajadzīgs sauss, ir bijušas sacensības lietū, bet svarīgi, lai pa ielām netek liels ūdens daudzums. Tad saķere rollerslēpēm ar asfaltu ir niecīga, tas ir bīstami,” pauž Gunārs Ikaunieks.

Sacensību sākums piektdien ar sprinta distanci, sestdien norisināsies masu starts, savukārt noslēgums - klasiskajā stilā ar individuālo startu - būs svētdien sporta un atpūtas bāzē “Smeceres sils”. “Man patīk pilsētas trase. Domāju, ka būs jautri. Savukārt trase sporta bāzē ir diezgan grūta. Redzēs kādi būs rezultāti, bet sīva konkurente man ir arī latviete Samanta Krampe, viņa ir ļoti stipra,” saka Laura Mortagna, rollerslēpotāja no Itālijas.

Tas tiesa - Latvijas rollerslēpotāji ir pierādījuši sevi kā nopietnus sāncenšus. No Latvijas uz starta līnijas plāno iziet 20 sportisti, starp viņiem – šobrīd Pasaules kausa junioru līderi Lauris Kaparkalējs un Samanta Krampe, kā arī Raimo Vīgants elites grupā. 


Foto: infoski.lv