Gaujienā var iemēģināt roku āra mūzikas instrumentu spēlē

Klausīties un pašam radīt mūziku dabā – to tagad var Gaujienā, Jāzepa Vītola memoriālajā muzejā „Anniņas”, kur, dodoties skatīt dabas ainavas, ir iespēja iemēģināt roku arī āra mūzikas instrumentu spēlē. 

Gaujienas mūzikas takā ir astoņi pieturpunkti, kur izvietoti dažādi mūzikas instrumenti. Katram no tiem ir arī atšķirīgs skanējums.

“Ģimenes ar bērniem ļoti priecīgas ir, ka var atnākt paspēlēt - bērni atnāk, patankšķiņa, paklinkšķina, bet galvenais, ka to var baudīt reizē ar šo dabas skaistumu,” stāsta Jāzepa Vītola muzeja „Anniņas” vadītāja Ineta Riepniece stāsta.

Ineta Riepniece: “Šie instrumenti nav tādi, kur nav jābūt mūziķim. Tur var katrs savā noskaņā, savu noskaņu mūziku paskandināt, iejusties šajā gaisotnē, ko pats Dievs ir radījis. Dievs bija iemīlējies, pasaulē laizdams Gauju - to teica Ojārs Vācietis.”

Mūzikas taka nav vienīgais jaunums Jāzepa Vītola muzeja teritorijā. Pirms diviem gadiem aina te bija pavisam nepievilcīga, jo bija nobrucis blakus esošais muižas laiku mūris. Tagad tā vietā ir izveidota terase skatītājiem, lai varētu klausīties āra koncertus.

“Jā, tad, kad pirms diviem gadiem tā siena nobruka, tad bija diezgan dramatiska situācija. Tad mēs sapratām, ka tā vairs dzīvot nevar. Veiksmīgā kārtā izdevās piedalīties Latvijas–Krievijas pārrobežas programmā. Mums atbalstīja projektu. Šajā nogāzē, kura bija nobrukusi, vienkārši vajadzēja vietas, kur sēdēt skatītājiem, jo akustika šeit ir no dabas dota. Šī ieleja skan kā kanna,” pauž Ineta Riepniece.

Apkārtnes sakārtošanas darbi vēl turpināsies, taču šobrīd kritiskā situācijā ir pats muzejs. Pirms gadiem trīsdesmit muzeja ēka nodega, un toreiz tā tika atjaunota steigā, vairāk kā dekorācija komponista jubilejas koncertam. Tagad ir cerība, ka izdosies arī rekonstruēt muzeja ēku.

Gaujiena ir arī viena no 12 vietām, kas iekļauta šī gada Latvijas izaicinājumā kā pārgājienu maršruta vieta, līdz ar to brīvdienās par apmeklētāju trūkumu te nevar sūdzēties. Ja ļaus epidemioloģiskā situācija, tad vasarā „Anniņās” būs arī tradicionālā mūzikas nometne bērniem „Vītolēni” un arī Jāzepa Vītola mūzikas dienas ar kora „Ave Sol” koncertu.


Foto: unsplash.com