Ģimenes ārsta Jakovina 6 tūkstošiem pacientu rod risinājumu palīdzības sniegšanā

Spēki ir uz izsīkuma robežas, jo telefons zvana nepārtraukti. Ģimenes ārsta Jura Jakovina sešiem tūkstošiem pacientu tagad jāvēršas pie ārstes Ineses Gabrānes, kurai šobrīd nu jau jāapkalpo astoņi tūkstoši cilvēku.

Ģimenes ārste Gabrāne un trīs māsiņas – tie, kas strādā ģimenes ārsta Jakovina praksē. Darba grafiks ir pamīšus, lai no rīta un pēcpusdienā uz vietas būtu divas māsiņas. Palīdzīgu roku drīzumā sola sniegt arī rezidents. Nacionālajā veselības dienestā solīja rezidentu jau pirms vairākām dienām, bet pagaidām saziņa ar jauno mediķi nav notikusi - Gabrāne pagaidām neko par viņu nezina.

Katru dienu arvien vairāk piesakās jauni pacienti - darba grafiks ģimenes ārstei un māsām ir pārpildīts. Nekam citam laiks neatliek, kā tikai darbam un gulēšanai.

Aizvadītājā nedēļā Valmieras pašvaldībā, ņemot vērā, ka Jakovins, iespējams, ticies ar pacientiem, būdams ar Codid-19 saslimšanas simptomiem, veica vairāk nekā 800 ātros testus. Pašvaldība piedāvāja vecākiem izvērtēt, vai viņu bērns arī nodos siekalu testu – atsaucība bija liela.

Valmieras izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Iveta Pāže pauž, ka testiem pieteicās 842 cilvēki – gan pedagogi, gan tehniskie darbinieki, gan bērni. Tiek stāstīts, ka iegūti septiņi pozitīvi rezultāti darbinieku vidū, kā arī deviņi pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi.

Ņemot vērā, ka Valmierā paaugstinājās Covid-19 inficēto cilvēku skaits, kā arī risku palielināja arī ģimenes ārsta Jura Jakovina gadījums, pašvaldībā ir pārliecināti – testēšana vieš lielāku skaidrību par inficētajiem.

Iveta Pāže: “Šī situācija parāda, ka nepieciešams to darīt, lai savlaicīgi atrastu šos gadījumus, lai tālāk netiktu pašplūsmā. Mēģināsim turpmāk arī pārbaudīt bērnus.”

Testēšanas rezultātā Valmierā mājas karantīna noteikta deviņu grupu personālam piecās pirmsskolas izglītības iestādēs. Jura Jakovina ģimenes ārsta prakses stafetes kociņu ir pārņēmusi ne tikai Inese Gabrāne, kura ar palīgiem cenšas tikt galā ar lielo pacientu skaitu, bet vēl vairāki ģimenes ārsti Vidzemē.