Ģimenes ārste aicina iedzīvotājus ar elpceļu saslimšanas simptomiem svētku laikā palikt mājās

Latvijas ģimenes ārstu asociācijas (LĢĀA) prezidente Sarmīte Veide aicina iedzīvotājus ar elpceļu saslimšanas simptomiem svētku laikā palikt mājās.

Viņa aģentūrai LETA sacīja, ka ģimenes ārstu praksēs jau visu decembri vēršas pacienti ar dažādām elpceļu saslimšanām, tostarp gripu un Covid-19.

"Cilvēki neiet uz laboratoriju nodot Covid-19 testus, jo ir ierobežoti nosacījumi attiecībā uz Covid-19 personu nosūtīšanu un testēšanu laboratorijās. Pacienti taisa mājas testus, kas netiek nekur reģistrēti, bet mēs pacientu ambulatorajās kartēs rakstam, ja ir pozitīvs. Šiem cilvēkiem pēc likuma noteikumiem joprojām ir jāievēro izolācija. Vēl mums ir jādiferencē tie cilvēki, kuriem ir Covid-19, no pārējiem vīrusiem," sacīja Veide.

Viņa norādīja, ka neatkarīgi no elpceļu saslimšanas veida, slimam cilvēkam nevajadzētu staigāt apkārt ikdienā, tostarp arī svētku laikā. Tad apdraud ne tikai apkārtējos, bet arī viņu pašu, jo viņš tādā veidā var saslimt papildus ar citiem vīrusiem. Ja ir kādas slimību pazīmes, Veide iesaka tomēr palikt mājās un nedoties nedz ārā, nedz arī pie ciemiņiem.


Foto: Freepik