Ģimenes ārsti norāda uz papildu slodzi Covid-19 testu dēļ

Valsts apmaksātus Covid-19 testus tagad var veikt tikai ar ģimenes ārsta norīkojumu. Tāds lēmums iepriekš pieņemts, lai atslogotu Covid-19 testēšanas punktus un risinātu garo rindu problēmu, lai testēšanās būtu pieejama tiem, kuriem tas ir primāri nepieciešams. Tikmēr ģimenes ārsti atzīst, ka slodze ir pārāk liela un tādā režīmā ilgstoši strādāt nevar.

Dace Vorslava, ģimenes ārste Valmierā: “No rīta ir ārkārtīgi daudz zvanu. Nu pat ir tā, ka mēs vairs nesaprotam, kurā brīdī viņus visus apstrādāt, jo uz katru zvanu ir jāievāc anamnēzi, uz katru zvanu ir jātaisa ieraksts kartiņā.”

Ģimenes ārste Dace Vorslava vēl piebilst – pacienti zvana arī ārpus darba laika. Tāpat arī ģimenes ārsta norīkojums nepieciešams tiem cilvēkiem, kuri testam jau pieteikušies pirms šīs kārtības.  

Māris Nātra, ģimenes ārsts Valkā: “Mani gan uztrauc ne tik daudz tas, kā es vai mani kolēģi tiks galā, jo mēs tiksim galā, bet es baidos par citu lietu, paliks daudz netestētu cilvēku. Nevajadzēja atteikt visiem pārējiem, jo tagad visiem pārējiem, tiem, kas vēlas testēties, tiek atteikts. Un šī samaska par testu nemaz nav tik maza, ap 50 eiro. Vai tā mēs nepalaidīsim garām daudzus bezsimtoma pacientus, kas tajā pašā laikā ir infekcijas pārnēsātājs, izplatītāji.”

Tomēr jāatzīst, ka tagad Covid 19 testus ātrāk varēs veikt, piemēram, saslimušo kontaktpersonas un cilvēkiem, kuriem ir plānotas operācijas. Vēl ģimenes ārsti atgādina – ar simptomiem pie ārsta klātienē nenākt. Tikmēr Latvijas Lauku Ģimenes Ārstu asociācijā nenoliedz, ka darba ir daudz, bet meklēti arī kompromisi. Jau pagājušā nedēļā esot bijusi vienošanās, ka izrakstīt nosūtījumu var jebkurš no ārstu prakses.Foto: Pexels.com