Ģimenes ārsti pauž bažas par nozares nākotni

Ģimenes ārstu prakses no valsts saņems papildu finansiālo atbalstu gan par vakcinācijas pret Covid-19 nodrošināšanu, gan arī par sapotētajiem pacientiem. Ģimenes ārsti ReTV Ziņām pauž bažas par nozares nākotni .

Būs pieejami papildus līdz 1500 eiro mēnesī, lai algotu papildu darbinieku vai tehniski aprīkotu prakses telpas.  “Tas finansējums ir tikai līdz gada beigām. Atrast tādu darbinieku, mediķi uz dažiem mēnešiem, tas būs pagrūti,” saka Sarmīte Veide, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente. “Mēs jau gada sākumā organizējām tādu ātro aptauju, vairāk kā 100 cilvēki bija gatavi šo trešo darbinieku savās praksēs atrast, bet uz diviem mēnešiem. Tad visreālākais  būs papildus aprīkojuma uzlabošana,” pauž [1]  Līga Kozlovska, Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente.

Patlaban vakcīnu pret Covid-19 ir iespējams saņemt tikai 58% ģimenes ārsta prakšu. Iemesli, kāpēc ģimenes ārsti nevakcinē, ir divējādi. Viens no tiem - lielākā daļa ģimenes ārstu strādā pilsētu centros, veselības centros un poliklīnikās, kur jau ir vakcinācijas kabineti. “Runa ir par vidējo medicīnisko personālu, tātad - medmāsu vai ārsta palīgu. Tas, kas ir mediķis, kas var uzrunāt pacientus, skaidrot viņam vakcinācijas būtību, vakcinācijas procesu, skaidrot blaknes. Tur nevar nākt, piemēram, reģistrators vai kāds ne mediķis. Tas jau nedos to rezultātu, ko mēs gribam sasniegt,” saka Sarmīte Veide.

Runājot par nākamo gadu, Veselības ministrija saka, ka tas būs nākamā gada budžeta jautājums, kur atalgojums mediķiem būšot viena no prioritātēm.


Foto: Freepik