Ģimenes ārsti saskaras ar absurdiem mītiem par vakcinēšanos

Gatavību vakcinēt savus pacientus no Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas aptaujātajiem 1254 speciālistiem pauduši 83%. Iemesls ir nevis mīti par čipošanu, bet gan krietni piezemētāks - ārstiem nav tādu resursu, jo jau tagad viņi strādā pārslodzes režīmā.

Ģimenes ārsts Māris Nātra pauž, ka jautājums esot par jaudu. Nevar aiztaisīt praksi ciet un “no rīta līdz vakaram 7 dienas nedēļā tikai vakcinēt, vakcinēt, vakcinēt”. Esot gan akūti, gan hroniski pacienti.

Jāpiebilst, ne visās praksēs ir iespēja veikt vakcinēšanu. Trūkst telpu, tās nav pienācīgi aprīkotas. Veselības ministriju Lauku Ģimenes ārstu asociācija ir lūgusi izvērtēt atsevišķu iekārtu un aparātu iegādi. 

Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska pauž, ka nepieciešamas skābekļa ierīces, ja būs nepieciešama tāda palīdzība. Tiek pieminēts arī ģenerators: “Lai varētu, nedod Dievs, elektrības pārrāvumu gadījumā vakcīnas uzglabāt atbilstošā temperatūrā un režīmā.”

Speciālisti ir gatavi vakcinēt savus pacientus, atzīstot, ka potēšana šajā procesā ir vieglākais uzdevums. Daudz grūtāk būšot pārliecināt pacientus par vakcīnas nepieciešamību, jo cilvēku viedokļi par to joprojām dalās.

Līga Kozlovska pauž, ka vakcinēties nevēlēšanai iemesli dažreiz ir dīvaini. Pacienti smeļas informāciju no “mātes Googles”, pēc tam uzdodot jautājumu, vai tiešām netiks čipēti ar vakcīnu.

Ģimenes ārsti novērojuši, ka pacientu skepse un bailes pamazām norimst. Gatavību potēties pret Covid-19 pauž arvien vairāk cilvēku. Liels iedrošinājums viņiem ir arī ģimenes ārsti, kuri vakcīnu jau saņēmuši.

Lai arī vēl nav skaidrības par masveida vakcinēšanās kārtību, mediķi jau tagad informē savus pacientus par vakcinēšanos. Kā ReTV Ziņām norādīja vairāki ģimenes ārsti, šobrīd puse no viņu klientiem ir gatavi potēties.