Ģirģens ReTV Ziņām: nav izslēgtas pārmaiņas Valsts policijas struktūrās

Valsts policijā (VP) turpinās strukturālās reformas, un iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (PCL/KPV LV) intervijā ReTV Ziņām atzīst - pārmaiņas policijas struktūrās nav izslēgtas. Īpaši būtu jāstiprina Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde. 

Par tiesībsargājošo iestāžu operatīvajiem darbiniekiem parasti plašākai sabiedrībai nekas nav zināms. Tieši viņi ir tie, kuri vāc informāciju par plānotiem vai īstenotiem noziegumiem. Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde ir viena no tādām nosacīti noslepenotām iestādēm, kura strādā ar ekonomisko noziegumu apkarošanu. Iekšlietu ministrs ReTV Ziņām atzīst, ka uzlabojumiem jābūt tieši šajā jomā.

Sandis Ģirģens pauž: “Neteikšu, ka tas ir vājākais. Es runāju, ka ir jāuzlabo.. jau šobrīd notiek zināmi uzlabojumi un izmaiņas ekonomisko noziegumu izmeklēšanā. Mēs runājam par starptautiska līmeņa finanšu noziegumiem. Uzskatu, ka ir jāstiprina Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde; ir jāizveido zem ENAP jeb atsevišķa kiberpolicija. Noteikti jāuzlabo slepkavību izmeklēšana, it sevišķi, iespējams, pasūtījuma slepkavību izmeklēšanas; noteikti tur ir jāskatās. Vispār jāpastiprina VP analītiskā kapacitāte. Nesaku, ka tā ir slikta, es runāju, ka vēl vairāk nepieciešami uzlabojumi.”

Uz ReTV Ziņu jautājumu, vai ir konkrētas amatpersonas, kuru darbs nav vērtējams kā labs, Ģirģens saka, ka esot: 

“Ja jūs man prasāt, vai redzu tādas personas, kurām vajadzētu atvadīties no dienesta, jā, bet tie ir atsevišķi indivīdi; pēc tiem nevar vērtēt visu iestādi kopumā. Es pastāvīgi meklēju iespēju, kā uzlabot darbu un kā virzīt uz priekšu perspektīvus jaunus kadrus, kuri grib strādāt, kuriem pietiek zināšanas, kompetence un vēlme.” 

Konkrētākas atbildes - kuras ir šīs personas - iekšlietu ministrs ReTV Ziņām neatklāj, vien norāda, ka visi lēmumi par pārmaiņām ir VP priekšnieka Armanda Ruka ziņā.  

Sandis Ģirģens: “Šobrīd nebūtu korekti man minēt; tā ir divpusēja saruna ar Ruku, bet es nekad neizdaru politisko spiedienu uz saviem iestādes vadītājiem, ja redzu, ka viņi strādā. Bet, ja redzu, ka nestrādā un ir zināmi riski, tad, protams, ka mums ir divpusējas un brīžiem intensīvākas sarunas, bet šobrīd nav pamata izdarīt nekādu spiedienu par kaut kāda veida rotāciju. Tā ir pašu iestāžu vadītāju kompetence, es varu izteikt savu subjektīvo viedokli, kur ko vajadzētu uzlabot.”  

Šobrīd ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldi vada Pēteris Bauska. Šajā pārvaldē ir trīs nodaļas - viena atbild par noziedzīgi iegūtu līdzekļu apkarošanu, otra atbild par noziegumiem pret īpašumu apkarošanu, bet trešā atbild par cīņu ar kibernoziegumiem.


Foto: LETA