Glābšanas dienests sēņošanas dēļ šovasar palīdzējis 40 cilvēkiem izkļūt no meža

Šobrīd ir visīstākais sēņu laiks, kad daudzi dodas mežā. Diemžēl daudzi arī nespēj orientēties un apmaldās. Šogad Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) palīdzējis jau 40 cilvēkiem.

Dienestā jau gadiem zina - vasarā, ogošanas un sēņošanas sezonā, būs daudz vairāk darba. “Šis glābšanas darbu skaits ir atšķirīgs, jo var būt gadījumi, kad apmaldās kopā divi cilvēki vai trīs cilvēki, tā kā šī skaita un glābšanas darba atšķirības var būt. Ir arī gadījumi, kad cilvēkam ir radušās veselības problēmas, viņiem ir palicis slikti vai ir radusies kāda trauma, kuras rezultātā cilvēks nespēj pats saviem spēkiem izkļūt no meža. Tas ir tas gadījums, kad ugunsdzēsēji un glābēji dodas mežā, attiecīgi iznes cilvēku līdz medicīniskās palīdzības mediķu transporta līdzeklim,” pauž Agrita Vītola, VUGD pārstāve.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve ReTV stāsta - pirms dodaties mežā, ir jāatceras ceļu, pa kuru iegāja, kā arī apģērbam jābūt košam, lai ne tikai nepieciešamības gadījumā atrastu glābēji, bet arī, ejot sēņot vairākiem cilvēkiem, spētu viens otru pamanīt no liela attāluma.

 

Foto: Freepik