Griestu apmetums, kas nokrita vienā no Jēkabpils 2.vidusskolas mācību kabinetiem, bijis par biezu

Pagājušajā ceturtdienā vienā no Jēkabpils 2.vidusskolas mācību kabinetiem nokrita ugunsdrošais apmetums. Tas nokrita aptuveni viena kvadrātmetra platībā, un, par laimi, negadījumā cilvēki nav cietuši. Jāpiebilst, ka izglītības iestāde nupat – augusta beigās – svinīgi atklāta pēc rekonstrukcijas. Atbildīgais būvuzņēmējs, kura vadībā tika veikta 8,2 miljonu eiro vērtā skolas pārbūve, analizē situāciju un tās cēloņus.

Jēkabpils 2.vidusskolas mācību kabinets, kurā bija nokritis ugunsdrošais griestu apmetums, skolēniem un skolotājiem šobrīd ir slēgts, jo paredzēts atjaunot apmetumu visā telpā. SIA “Jēkabpils PMK”, kas ir ģenerāluzņēmējs skolas rekonstrukcijas projektā, uzreiz pēc notikušā veica griestu pārbaudes gan konkrētajā kabinetā, gan visās pārējās skolas telpās. Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Māris Dimants uzsver, ka problēma fiksēta tikai konkrētajā telpā. Būvdarbus tur veicis apakšuzņēmējs, kas ir iesniedzis skaidrojumu par notikušo.

Māris Dimants, SIA “Jēkabpils PMK” valdes priekšsēdētājs: “Lai cik tas paradoksāli nebūtu, šajā telpā ugunsdrošā apmetuma piegādātājs veica apmešanas darbu demonstrācijas. Iemesls bija tāds, ka mazliet nepareizi lietota tehnoloģija, un slānis mazliet par biezu tika izveidots. Tas neturējās pie tā paneļa klāt, atdalījās, uzkrita uz piekārtajiem griestiem, kuri no svara nokrita lejā.” Ja apmetums būtu trāpījis kādam bērnam vai skolotājam, visticamāk, tas būtu beidzies ar traumām, bet, par laimi, krītošie materiāli nevienu neskāra. Mācību procesu negadījums nav būtiski ietekmējis.

Jēkabpils 2.vidusskolas rekonstrukcija ilga pusotru gadu, un tās laikā pārbūvēti visi skolas korpusi, izremontētas visas telpas, ierīkoti jauni iekšējie inženiertīkli un ventilācijas sistēma, kā arī atjaunota fasāde un labiekārtota apkārtējā teritorija. Būvdarbus veica ģenerāluzņēmējs SIA “Jēkabpils PMK” un vairāki apakšuzņēmēji, savukārt būvuzraudzību nodrošināja SIA “Firma L4”. Tieši būvuzraugu darbam turpmāk īpašu uzmanību plāno pievērst pašvaldība.

Aivars Kraps, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs (“Gods kalpot mūsu Latvijai”) norāda: “Nākotnē pievērsīs vēl lielāku uzmanību tieši uzrauga darbam. Uzraugam jābūt objektā pie šādām lietām viņam jābūt klāt un jāpārbauda. Kaut viņi teica, ka lielāko daļu viņi izgājuši arī tad pārbaudi, kad apmetums bija uzlikts. Grūti man komentēt šo, bet tas, ka vēl lielāka šāda veida darbiem, tūlīt mums sāksies ģimnāzijā, noteikti tiks pievērsts.”

Jāpiebilst, ka griestu apmetuma atjaunošanu konkrētajā mācību kabinetā būvuzņēmējs veiks par saviem līdzekļiem.