Grobiņā vienā ugunsgrēkā degušas sešas ēkas

12. maija pēcpusdienā paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika dzēsts Grobiņā, kur no 600 kvadrātmetru platībā degoša angāra liesmas spēcīgā vēja dēļ izplatījās tālāk uz blakus esošajām garāžām un daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas jumtu. Ugunsnelaimē cieta viens ugunsdzēsējs - glābējs, bet 33 cilvēki tika evakuēti. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka šis nav pirmais gadījums, kad šajā angārā kaut kas deg, bet Valsts policija ļaunprātīgu degšanu nekonstatēja.

Notikuma vietā kopumā strādāja 43 ugunsdzēsēji - glābēji gan no Liepājas iecirkņiem, gan Grobiņas brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienības. Bīstamais ugunsgrēks izcēlies kādā angārā, kurā atradās smagā automašīna un lauksaimniecības tehnika. Vēja dēļ liesmas strauji izplatījās un aizdedzināja blakus esošā šķūņa sienu un jumtu, vēl viena angāra jumtu, trīsstāvu dzīvojamās mājas siltinājumu un jumtu 110 kvadrātmetru platībā, blakus esošas ēkas pagrabu, garāžas jumtu un atkritumus 100 kvadrātmetru platībā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigādes komandiera vietnieks, kapteinis Andis Auziņš saka: “Kopējā izdegusī platība ir 817,5 kvadrātmetri. Tika evakuēti 33 cilvēki. Šobrīd cilvēki var atgriezties savās dzīvesvietās, izņemot vienu ēku, kur, sadarbojoties ar Grobiņas novada pašvaldību, tiks izmitināti dienesta viesnīcās.’’

Kā noskaidrojām Grobiņas pašvaldībā, neviens no evakuētajiem cilvēkiem nav izmatojis iespēju palikt dienesta viesnīcās, bet devušies atpakaļ piedūmotajos un pielietajos dzīvokļos, taču radīto bīstamo bojājumu dēļ viena dzīvokļa iemītniekiem ugunsdzēsēji aizliedza atgriezties dzīvesvietā. Lai gan atbildīgie dienesti vēl neatklāj ugunsnelaimes izcelšanās iemeslu, tomēr aculiecinieks, kurš pirmais pamanīja ugunsgrēku un ziņoja par to, stāsta, ka angārā kaut kas metināts, kā rezultātā notikusi aizdegšanās.

Arturs, aculiecinieks, stāsta: “Evakuēju mašīnas, savas, kaimiņu. Visus apziņoju. Tālāk pats piedalījos dzēšanā - lauzu augšā jumtus garāžām, jo blakus arī garāžu jumti sāka degt. Vācām ārā visu, meklējām visu, kas ir viegli uzliesmojošs, lai mazinātu to risku. Telpās bija ļoti liels sadūmojums, jo pats arī skrēju pa dzīvokļiem apziņot kaimiņus - visiem dūmu detektori bļāva, kam bija. Tā jau nav pirmā reize, kad tajā teritorijā pat tiek dedzināta plastmasa. Gadu iepriekš tika dedzināts. Izsaucu attiecīgās iestādes, tad nodzēsa.’’

Tā kā daudzdzīvokļu māja pirms dažiem gadiem renovēta, tā ir apdrošināta un tiks veikta jumta nomaiņa. Tomēr par izpostīto dzīvokļu un garāžu remontu skaidrības vēl nav. Valsts policija uzsākusi kriminālprocesu un noskaidro nelaimes izcelšanās iemeslus, bet angāra īpašnieku datu aizsardzības dēļ neatklāj. Kā informē pašvaldība, kad būs zināma atbildīgā persona, iedzīvotāji varēšot tiesas ceļā piedzīt radušos zaudējumus.


Foto: Una Kupruka, LETA