Grobiņas iedzīvotāja izglābj dīķī iekritušu zēnu

Grobiņas centrā vietējā dīķī iekritis kāds septiņus gadus vecs zēns, kurš ūdenī atradies līdz krūtīm, taču pats neesot spējis no tā tikt ārā – šādu informāciju saņēmuši Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki pirmdien ap pus diviem dienā.

Ierodoties notikuma vietā, mediķi konstatēja, ka bērnu jau izglābusi grobiņniece Krista Lauva, kas nelaimes brīdī ar savu mazuli ratos pastaigājās gar dīķi. Viņa izdzirdēja kādas mazas meitenītes palīgā saucienus un konstatēja, ka spēļu biedrs atrodas aukstajā dīķa ūdenī, turoties pie laipas. Krista steigšus uzticēja savu bērnu garāmgājējai un devās glābt nelaimē nonākušo.

Trīs bērnu māte Krista Lauva atminas: “Šī te spēļu biedrene neatstāja viņu, varbūt uzmundrināja, lai viņš turas un tajā pašā laikā ļoti skaļi sauca pēc palīdzības. Tikai šis atkārtotais palīgā sauciens lika man atskatīties vairākas reizes.” Viņa arī piebilst, ka uzdevusi jautājumu, kur atrodas vecāki, taču saņēmusi atbildi – mašīnā. “Tas nozīmē, ka mamma sēdēja otrpus pilskalnam mašīnā, kamēr viņas bērns sēdēja šeit un sauca palīgā.’’

NMPD pārstāve Inga Vītola stāsta, ka mediķu apskates laikā bērnam bijuši drebuļi, jo atradies ūdenī bija kādu laiku. Viņš tika nogādāts slimnīcā novērošanai ar stabilu stāvokli – ar mērenu, vieglu ķermeņa atdzišanu.

Liepājas Reģionālās slimnīcas sabiedrisko attiecību daļa informē – mediķi ārstniecības iestādē puisēnu pārbaudījuši. Secinot, ka zēna veselības stāvoklis ir stabils, atļāvuši turpināt ārstēšanos mājās.

Grobiņas novada pašvaldība tuvākajā laikā plāno norobežot konkrēto dīķi, lai bērni tajā vairs nevarētu ieslīdēt, ņemot vērā, ka pilsdrupu kalns bērniem un jauniešiem ir populāra ziemas izpriecu vieta. Grobiņas novada domes priekšsēdētājs Aivars Priedols uzsver: ’’Tā ir laba, kaut arī barga mācība. Mēs ar izpilddirektoru pusstundas laikā pēc notikuma sazvanījāmies. Vai nu tīklu mēs uzstādīsim, vai arī, kas tai videi vairāk atbilst.’’

Tiks sagatavos arī apbalvojums grobiņniecei Kristai Lauvai, lai popularizētu sabiedrības iesaistīšanos nelaimes gadījumu novēršanā. Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests informē, ka Latvijā pērn no ūdenstilpēm izcelti 122 bojāgājuši cilvēki. Decembrī - 13, no kuriem 9 ielūzuši, 4 personas izglābtas. Šogad no ūdenstilpēm izcelti 2 cilvēki.

Operatīvie dienesti aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī svarīgi, lai vecāki jauniešus un bērnus pieskatītu, lai varētu izvairīties no traģēdijām.