Grupai "Sudden Lights" neizdodas iekļūt Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā

Latvijas grupai "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā" otrdienas vakarā neizdevās iekļūt 67.starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā.

"Sudden Lights" Liverpūlē uz skatuves kāpa pirmajā pusfinālā ar ceturto kārtas numuru un sacentās ar māksliniekiem no Norvēģijas, Maltas, Serbijas, Portugāles, Īrijas, Horvātijas, Šveices, Izraēlas, Moldovas, Zviedrijas, Azerbaidžānas, Čehijas, Nīderlandes un Somijas.

Pēdējais Latvijas pārstāvis, kurš iekļuva Eirovīzijas finālā, bija Justs Sirmais 2016.gadā. Viņš ar Aminatas Savadogo sarakstīto dziesmu "Heartbeat" ierindojās 15.vietā.

Šogad no pirmā pusfināla Latviju apsteidza un finālam kvalificējās Horvātija, Moldova, Šveice, Somija, Čehija, Izraēla, Portugāle, Zviedrija, Serbija un Norvēģija. Turpretim ārpus fināla kopā ar Latviju palika Malta, Īrija, Azerbaidžāna un Nīderlande.

Grupa "Sudden Lights" ar dziesmu "Aijā" tiesības pārstāvēt Latviju šī gada Eirovīzijas dziesmu konkursā ieguva, februārī uzvarot Latvijas Televīzijas rīkotajā dziesmu konkursā "Supernova 2023".

2012.gadā dibinātās grupas "Sudden Lights" sastāvā ir dziedātājs Andrejs Reinis Zitmanis, ģitārists Kārlis Matīss Zitmanis, bundzinieks Mārtiņš Matīss Zemītis un basģitārists Kārlis Vārtiņš.

Eirovīzijas otrais pusfināls tiešraidē izskanēs 11.maijā plkst.22, bet fināls būs vērojams 13.maijā plkst.21.10.


Foto: AP/Scanpix