Grūtības veikt maksājumus pašvaldībās, kuras mainījušas statusu

Teju kā noslēgusies administratīvi teritoriālā reforma, iedzīvotāji jau ziņo par pirmajām problēmām. Tajos novados, kur apvienotā vietvara ieguvusi jaunu statusu, vismaz jūlija mēnesī var rasties grūtības norēķināties par dažādiem pašvaldības sniegtajiem pakalpojumiem. Kāpēc tā?

Kāda Sēļu pagasta iedzīvotāja šodien esot informējusi jauno Valmieras novada pašvaldību, ka viņai esot radušās grūtības apmaksāt pašvaldības izsūtītos rēķinus. Tomēr kundze pati secinājusi, ka problēma visdrīzāk saistīta ar jaunizveidoto novadu. Tikmēr Valmieras novada pašvaldībā informē, ka ar šādām grūtībām segt kādus maksājumus iedzīvotāji varētu saskarties vēl visu jūliju, jo rēķinus par jūniju sagatavoja tajā brīdī spēkā esošās pašvaldības. “Arī bankas apsolījušas to, ja kāds maksājums bijušajā kontā iekritīs, tad pārcels uz jauno Valmieras novada kontu, lai vieglāk strādāt, nav jāsatraucas, ka neaiziet par bijušā novada pakalpojumiem,” saka Inta Štefenberga, Valmieras pašvaldības pārstāve.

Maksājums varētu tikt atteikts tad, ja klients savā internetbankā izmanto iepriekš saglabātu maksājuma uzdevumu, kurā norādīts nu jau vairs neeksistējošas pašvaldības nosaukums - tā ReTV Ziņām skaidro “Swedbank” pārstāvis Jānis Krops. “Ja jūs izmantosiet bankas definētos maksājumu, tad tur būs aktuālā informācija, kādu norādījis konta īpašnieks. Ja izmantosiet savu definēto maksājumu, pievērsiet uzmanību, vai tur ir ieviestas izmaiņas, jo tās ir šomēnes stājušās spēkā. Lai nav tā, ka jūs maksājat pēc veca šablona, kas vairs nav derīgs.”

Pašvaldību savienības pārstāve ReTV Ziņām skaidro, ka problēmas ar norēķiniem iedzīvotājiem varētu būt aptuveni 30 jaunajos novados, kur, apvienojot teritorijas, ir mainījies novada statuss. “Ar visām bankām mums sarunas par šo jautājumu nav bijušas, bet ir atsevišķas, kuras solījušas šo naudu par samaksātiem komunālajiem maksājumiem pārskaitīt uz jauno pašvaldības kontu, lai gan tas ir norādīts iepriekšējās pašvaldības konts. Tas nozīmē, ka nauda nekur nepazudīs - nonāks īstajā kontā,” skaidro Ella Pētermane, Latvijas Pašvaldību savienības pārstāve.

Valmieras novadā vērtē, ja kāds maksājums šomēnes aizkavēsies, tas pašvaldības kasē būtiskus zaudējumus neradīs. Bet neskaidrību gadījumā noteikti aicina sazināties ar pašvaldību. Ja maksājums kavēsies cilvēka neizpratnes vai kādas kļūdas pēc, pašvaldība gatava izvērtēt iespēju vismaz šomēnes nepiemērot soda naudu.


Foto: FreePik