Gulbenē māju sāk apsildīt tikai novembrī

Kādai mājai Gulbenē, kurā dzīvo vairāki desmiti cilvēku, apkure pieslēgta vien pirms dažām dienām. Tā kā māja nav pieslēgta centrālai apkurei, SIA “Vidzemes enerģija” sniegtais apkures pakalpojums iedzīvotājiem bijis par dārgu, tamdēļ pašiem dzīvokļu īpašniekiem nācies atpirkt apkures katlu. 

Gunta Kalmane, Gulbenes novada pašvaldības pārstāve: “Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija teica, ka tas īsti nav pareizi, ka šī māja ir iekļauta kopējā siltumapgādes tīklā, ja pašai mājai ir sava lokālā apkure, ir savs apkures katls.”

Kā rezultātā daudzdzīvokļu mājai bijis jāpiemēro divreiz augstāks tarifs par apkuri pēc pilsētas noteiktā tarifa – 55,70 eiro par megavatstundu. Lai mājas iedzīvotāji gada aukstajos mēnešos tomēr tiktu pie siltuma bija divas iespējas – pašiem pirkt apkures katlu un meklēt cilvēku, ka ikdienā ēku varētu piekurināt vai arī mainīt pakalpojuma sniedzēju. 

Tā kā daudzdzīvokļu mājā dzīvo daudz pensionāru, kuri nevarēja atļauties nopirkt apkures katlu 8000 eiro vērtībā, īpašnieku kopsapulcē tika nolemts mainīt pakalpojuma sniedzēju. 

Lai arī tagad pakalpojuma maksa par siltumu ir lētāka nekā pie SIA “Vidzemes enerģija”, gandrīz 78 eiro par megavatstundu, iedzīvotājiem katru mēnesi vēl papildus jāmaksā summa par apkures katlu.  

Sastaptie iedzīvotāji neslēpj – beidzot ir sasildījušies, bet tagad satraucas par rēķiniem. Tikmēr jaunais pakalpojumu sniedzējs “Gulbenes nami” stāsta – par nākamo apkures sezonu vēl tikai spriedīšot. Inta Petroniene vēl piebilst – šis bija pēdējais brīdi, kad apkuri pieslēgt, jo māja bija jau mitra un izsalusi.

Foto: Pexels.com