Gulbenieši aktīvi izmanto grāmatu pakomātu

Jau tik ierastie pakomāti vairs nav paredzēti vien dažādu preču nosūtīšanai vai saņemšanai. Pamazām savu pakalpojumu nodrošināšanai tos ievieš bibliotēkas. Arī Gulbenes bibliotēkā iedzīvotāji izvēlēto lasāmvielu labprāt saņem grāmatu pakomātā.

Bibliotēkas darbiniece katru grāmatu rūpīgi iesaiņo. Tad, izmantojot speciālu datorprogrammu, reģistrē ievietošanai grāmatu pakomātā. “Es ievadu telefona numuru un cik lielu skapīti vajag, tiklīdz apstiprinu, tad cilvēks saņem ziņu no mums. Viņam 48 stundu laikā ir jāizņem grāmatas,” saka Ieva Brūniņa, Gulbenes novada bibliotēkas pārstāve. Atliek vien grāmatu sainīti ievietot attiecīgajā pakomāta skapītī.

Pēc izvēlētās grāmatas ieradusies gulbeniete Dzintra Ločmele. Viņa ir aktīva lasītāja, par šādu iespēju ir gandarīta. “Es parasti zinu, ko es gribu - piezvanu un viens divi, kad ir laiks, atbraucu pakaļ. Nav jāievēro ašs darba laiks, var arī naktī, man ļoti patīk.”

Dzintra atzīst, ka šis pakomāts pavēra plašākas iespējas iecienītās grāmatas no bibliotēkas krājumiem saņemt arī pandēmijas laikā, kad bibliotēku klātienē nevarēja apmeklēt. “Kad pirmo reizi lietoju, domāju, kā nu būs, bet viss ir vienkārši.”

Bibliotēkas vadītāja ReTV Ziņām stāsta, ka Gulbenē grāmatu pakomāts uzstādīts jau aprīlī. Šobrīd iedzīvotāji šo pakalpojumu izmanto aktīvi. Dienā skapīšos darbinieki ievieto desmit līdz 15 sainīšus. Iespējams, drīz būs jādomā jau par papildus skapīšiem. “Iemesli vairāki, ne tikai Covid-19, kur strādājam daļējā režīmā, bet arī tas, ka iespējams izņemt grāmatas sev vēlamā laikā, jo bibliotēkas uzdevums - apkalpot cilvēkiem ērti,” pauž Antra Sprudzāne, Gulbenes novada bibliotēkas direktore.

Šo mēnešu laikā aptuveni 50% grāmatas esot izņemtas ārpus bibliotēkas darba laika, nereti - pat nakts vidū. Šis pakalpojums bibliotēkai ļāvis kļūt tuvākai saviem klientiem. “Mums ir bijušas situācijas, kad veselības problēmu dēļ nevar ienākt, tāpat māmiņas ar bērniem, jo nav jānāk ar ratiņiem, daudzveidīga cilvēku plūsma,” stāsta Antra Sprudzāne.