“Help Ukraine” fonds arī Kuldīgā

“Mēs nedrīkstam nogurt no kara Ukrainā vai pie tā pierast,” pārliecināts kāds Kuldīgas uzņēmējs, tāpēc piekritis Ukrainā dibinātajam labdarības fondam “Help Ukaine” veidot atzaru Baltijā ar centru Kuldīgā. Visi savstarpēji bijuši pazīstami jau iepriekš, jo kopīgi sadarbojušies uzņēmējdarbībā. Viens no fonda mērķiem ir palīdzēt Sumu apgabala teritoriālās aizsardzības vienībām, bet tāpat tiek meklēti ceļi citai sadarbībai. Pirmā vairāku kuldīdznieku saorganizētā palīdzība jau devusies uz Ukrainu.

Vēl brīdis, apvidus auto jau dosies ceļā uz Ukrainu, konkrēti Sumu apgabalu. Aptuveni nedēļas laikā kuldīdznieki, neskaitot darba stundas, paveikuši teju neiespējamo, saveduši to lietošanas kārtībā - pārtaisot un pārmetinot mašīnas aizmugurējo daļu, tā nopiķēta, nomainīta ātrumkārba un nokrāsota atbilstoši kara vajadzībām. “Gold Stream Auto Serviss” īpašnieks Oskars Straume saka: “Tur notiek drausmu lietas, jebkurā brīdī tas var notikt arī šeit, tāpēc mums jāatbalsta vienam otru. Cerēsim uz labāko, ka viss atrisināsies un vienkārši beigsies.”

SIA “JK” valdes loceklis Juris Geide: “Kopumā dāvinām 100 litrus. 56 ielēja mašīnā, vēl kannās paņems līdzi. Domāju, ka tā ir tāda goda lieta - palīdzēt Ukrainai.”

Fonds dibināts Ukrainā. Pirms kara tā veidotāji strādājuši būvniecības jomā Sumu apgabalā, tā attīstījušies sakari ar Kuldīgas uzņēmēju Aleksandru Cimermani. Lai fondam veidotu atbalsta punktus ārvalstīs, viņi vērsušies pie pazīstamajiem cilvēkiem. Tā nu Kuldīgā būs labdarības fonda atzars, kas darbosies Baltijas mērogā. “Mēs visi nogurstam no šī kara, tikai Krievija nenogurst nezin kāpēc, jo neesot karš. Viņiem ir specoperācija. Šis nogurums rada tādu skepsi, saprotiet. Tur katru dienu mirst simtiem cilvēku, katru dienu. Viņus šauj nost un bombardē, tāpēc visu laiku ir vajadzīga šī palīdzība. Es esmu pārliecināts, ja mēs ar mūsu un ukraiņu palīdzību nenosargāsim Ukrainu, tad tūlīt okupanti būs arī šeit. Es gribu, lai mana zeme ir brīva,” saka Aleksandrs Cimermanis, fonda “Help Ukraine” valdes priekšsēdētājs Latvijā.

Šeit organizētā palīdzība ir mērķēta tieši Sumu apgabalam, kas robežojas ar Krieviju. Fonds apņēmies, cik vien iespējams, teritoriālās aizsardzības vienības nodrošināt ar nepieciešamo aprīkojumu. Tomēr fonda dibinātāji atzīst, ka labdarība nav vienīgais mērķis. Tā ir arī uzņēmējdarbības attīstība Sumu apgabalam ar Kurzemi. Jau iepazītas loģistikas iespējas Liepājā un Ventspilī. Fonda “Help Ukraine” direktors Baltijā Andrijs Sidelovs: “Daudzām struktūrām, kas ir Ukrainā, tagad ir iespēja pārdot materiālus. Mēs esam saistīti ar celtniecību. Tas ir celtniecības materiāls, kas tāpat ir vajadzīgs jūsu valstij. Ja atradīsim savstarpējo saikni mūsu un jūsu biznesam, būs vēl papildu iespēja arī ekonomiskajā sfērā. Tāpēc darba ir ļoti daudz, plāni lieli, sadarbosimies tālāk.”

Fonds sadarbojas arī ar Latvijas labdarības organizācijām, kas palīdz Ukrainai, un Reini Pozņaku, kuram ir liela pieredze tieši ziedoto automašīnu nogādāšanā uz Ukrainu. 

 


#SIF_NVZ2022