Hokeja čempionāts Latvijā - sporta dzīves ekspertu viedokļi

Drošības apsvērumu dēļ hokeja čempionāts Baltkrievijā nenorisināsies. Vēl nav zināms, kur notiks šī gada hokeja turnīrs. Viens no variantiem – visas spēles aizvadīt Rīgā. Skeptisks par šādu variantu ir hokeja eksperts Armands Puče.

Armands Puče pauž: “Mūsu gadījumā vajag apjēgt, cik mums izmaksās tas minimums, ko šobrīd (Starptautiskā hokeja federācija) ir uzticējusi – tas nebūs maz. Aigars Kalvītis ir teicis, ka tie ir vairāki miljoni, tas ir, vairāk nekā pieci.”

Eksperts arī norāda, ja Latvijai uzticēs organizēt pasaules čempionātu vienai pašai, tad zaudējumu būs vairāk nekā ieguvumu.

Viesturs Koziols, Latvijas hokeja federācijas ģenerālsekretārs, vakar devās uz Starptautiskās hokeja federācijas biroju Šveicē, lai noskaidrotu, kur tad norisināsies turnīrs – sīkāka informācija netiek sniegta. Par finanšu zaudējumiem ReTV Ziņām izsakās arī hokeja komentētājs Toms Prāmnieks – uzskata, ka jāorganizē plašs turnīrs bez faniem, nodarbinot vairāk vietējos cilvēkus.

Toms Prāmnieks min arī ieguvumus, kā pozitīvas attieksmes par valsti un labu reklāmu. Vienīgo reizi pasaules meistarsacīkstes hokejā Rīgā norisinājās pirms 15 gadiem, toreiz Latvijas hokejam bija arī kāda paliekoša vērtība.

Hokeja eksperts Jānis Matulis pauž: “2006. gadā atgriezeniskā saite bija viena normāla izmēra hokeja halle, kas kalpoja tālāk kā pamats, lai mēs varētu izveidot Rīgas “Dinamo”. Kāda atgriezeniskā saite būs, ja spēlēs visas 16 komandas? Nekāda.”

Jānis Matulis arī stāsta, ka viena komanda kopā čempionāta laikā izmaksā ap vienu miljonu eiro. Ja atgriezeniskā saite nebūs jūtama uzreiz, tad ilgtermiņā Latvijai šis čempionāts var nest augļus.

2021. gada pasaules čempionāts plānots no 21. maija līdz 6. jūnijam. Turnīrs norisināsies saucamajā “burbulī”, kur komandu pārvietošanās ārpus viesnīcas un halles robežām būs ierobežota. Atbilde par čempionāta norises vietu Starptautiskā hokeja federācija sniegs līdz janvāra beigām.