“Hokeja dienā” Valmierā iekasē naudu - bērnu vecāki neizpratnē; federācija sola skaidrot situāciju

Aizvadītajā nedēļas nogalē Latvijā 16 hallēs jau otro gadu norisinājās Hokeja diena, kurā bērni līdz 12 gadiem varēja pirmo reizi uzkāpt uz slidām, izmēģināt hokeja spēli. Valmierā vietējā hokeja komanda šo situāciju izmantoja, prasot samaksu. Vecāki par šādu situāciju ir neizpratnē. Kā to skaidro maksas iekasētāji?

Valmierā uz hokeja bezmaksas dienu bija atnākuši tikai četri bērni, kuriem atvēlēta bija hokeja laukuma viduszona, neuzkrītoša uzmanība no treneru puses. Savukārt abās laukuma pusēs tajā pašā laikā norisinājās hokeja turnīrs, kur no katra bērna Valmieras Olimpiskais centrs iekasēja 15 eiro. “Turnīra laikā uz ledus es redzu, ka pa vidu nāk citi bērni vienkārši paslidot, tad man rodas jautājums – kāpēc? Ja notiek turnīrs, kāpēc nāk citi bērni paslidot? Vai tad tagad ir publiskā slidošana? Nē,” saka Iluta, kuras vārds ir mainīts.

 “Trīs bērni un vecāki pēc Hokeja dienas gājuši klāt un izteikuši pretenzijas. Kas te par bardaku? Kas te notiek vispār?!” saka Dainis Brants, Valmieras hokeja komandas audzēkņa vecāks.

Neizpratnē par Valmierā radušos situāciju bija arī Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs, kura pārstāvētā organizācija ar veikala “Maxima” atbalstu finansēja ledus izmaksas. “Es runāju ar Valmieras hokeja cilvēkiem. Viņi saka, ka puikas spēlēja hokeju, bet naudas ņemšana - pilnīgi izslēgts - nav bijusi. Tas ir pilnīgi ačgārni. Ja tas tā ir noticis, tad es gribu tikt skaidrībā, kādi čeki, kas ir ņēmis naudu. Es gribu tikt skaidrībā,” pauž Viesturs Koziols, Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs.

Atbildīgais par Hokeja dienu bija Valmieras komandas treneris Juris Štāls, kurš atzīst – Hokeja dienas interesentu bija maz, tāpēc paralēli tika noorganizēts turnīrs citiem spēlētājiem. “Tiem, kas būtu atnākuši, bija četri bērni, lai viņiem ir iespēja redzēt, kā izskatās viņu vecuma vienaudži, ko sporta veids sniedz. Tīri atrasties uz ledus četriem cilvēkiem pa visu laukumu - tās ir citādākas sajūtas,” pauž Juris Štāls, Valmieras hokeja komandas treneris.

Kā ReTV Ziņām stāstīja vecāki - izskatās, ka pasākuma organizētāji, kuri ņēma naudu par būšanu ledus, patiesībā vairāk enerģija veltīja, lai pa kluso sapulcinātu spēlētājus turnīram, nevis, lai piesaistītu jaunos sportot gribētājus. Tāpat uz ledus valdīja haoss – viens treneris centās tikt galā uz divos laukumos notiekošajām spēlēm. Savukārt bērniem beigās tikai apjukumus.

Treneris Juris Štāls pasākuma dienā nebija uz vietas hallē, tāpat arī netika nodota informācija Latvijas Hokeja federācijai par papildu turnīru paralēli Hokeja dienai. Arī Valmieras Olimpiskā sporta centra vadītājs ReTV Ziņām skaidro – komunikācija ar federāciju nav bijusi, vien norāda, ka interese par pasākumu bijusi zema, taisnojas - vainojot komunikāciju.

Treneris Štāls atzina, ka iekasētā nauda, kas varētu būt iespējams ap 300 eiro, tikšot izmaksāta diviem Olimpiskā centra treneriem. Tagad, kad atklājās šādi “nesmukumi”, Olimpiskais centrs rēķinu par bezmaksas Hokeja dienu federācijai neizrakstīs. 


Foto: Freepik