Hospitalizējot vecākus, bērniem nodrošinās aprūpi viesnīcā

Ik dienu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) saņem ap tūkstoš ik izsaukumiem visā Latvijā. No tiem apmēram 50 gadījumos palīdzība nepieciešama Covid-19 pacientiem. Statistika par to, cik bieži gadās situācija, kad mediķiem jādomā, ko darīt ar pacienta nepilngadīgo bērnu, ja pieaugušais jānogādā slimnīcā, apkopota netiekot. Jāpiebilst, tādi gadījumi esot.

NMPD pārstāve pauž, ka izsaukuma laikā nepieciešams rast ātrus risinājumus.  Tie tiek meklēti gan līdz Covid-19, gan šobrīd. Tiek sazvanīti kaimiņi, citi tuvinieki, vai arī tiek piesaistīts sociālais darbinieks. Viņa uzsver, ka vajag ātri izpildīt izsaukumu, kā arī slimnīcā nogādāt pacientu.

Līdz šim Jelgavas pilsētas pašvaldībā neesot bijuši gadījumi, kad mediķi būtu lūguši palīdzību bērnu izmitināšanā. Pieaugot saslimstībai ar Covid-19, izveidots īslaicīgās bērnu pieskatīšanas centrs viesnīcā ''Zemgale''. Tajā  pieejami divdesmit nodalīti numuriņi.

Irēna Škutāne, Jelgavas pilsētas pašvaldības izpilddirektore, stāsta, ka bērnus pieskatīs aprūpētāja. Ar viņu esot noslēgts darba līgums. Tiek bilsts, ka aktīvi tiek strādāts arī ar ģimenes ārstiem, kas ir ļoti nepieciešami bērna veselības stāvokļa izvērtēšanai.  Izpilddirektore uzsver, ka vēl nepieciešams piesaistīt arī medmāsu un psihologu. 

Viesnīcas ''Zemgale'' pārstāvis stāsta, ka pirmajā Covid-19 vilnī šos numuriņus izmantojuši cilvēki, kam bijusi nepieciešamība pašizolēties, tāpēc pašvaldības aicinājumam daudzi atsaukušies arī tagad. Viņš pauž: “Mēs esam paredzējuši telpas, ēdināšanas jautājumus, bet pārējā puse ir pilsētas kompetencē.” Uzņēmums rūpējas par ēdināšanu - pie katra numuriņa nogādās arī pārtiku vienreizējos traukos.

Viesnīcā  paredzēts izmitināt bērnus no viena gada vecuma līdz pilngadībai, kuru uzturēšanos  līdz ārkārtējās situācijas beigām  pilnībā finansēs pašvaldība. Finansējums šim pakalpojumam budžetā esot paredzēts līdz gada beigām.