Humānā palīdzība iedzīvotājiem

Apģērbs, trauki, kā arī galda piederumi – lietas, kas tiek nogādātas dažādiem sociālās palīdzības dienestiem un aprūpes centriem Kurzemē. Tās tiek sagatavotas no Skrundas novadā esošā militārā poligona “Mežaine” noliktavām. Tā ir Zviedrijas labdarības organizācijas sagādāta humānā palīdzība, kas sākotnēji tika sūtīta karā Ukrainā cietušo cilvēku atbalstam. Covid-19 pandēmija pagājušā gada nogalē liedza iespēju doties uz Ukrainu, tāpēc sagādātais atspaids tiek piegādāts vietējo pašvaldību sociālajiem dienestiem un nevalstiskajām organizācijām.

Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes komandieris, pulkvedis Andris Rieksts pauž: “Mums tāpat ir cilvēki, kuri nevar atļauties iegādāties šīs lietas, un tas bija labs laiks tieši pirms Ziemassvētkiem, kad mēs saņēmām otru kravu, bet Covid situācija ierobežoja sadali, un bijām tikai un vienīgi priecīgi, ka varam palīdzēt saviem iedzīvotājiem.”

Humānās palīdzības piegādi dienestiem ir aizkavējusi arī pandēmija. Ir sūtījumi, kas nonāk Skrundas sociālā dienesta rīcībā, kas to tālāk nogādās arī sociālajiem darbiniekiem pagastos un tālāk pie sociāli mazaizsargātākajiem iedzīvotājiem – trūcīgām, maznodrošinātām ģimenēm, senioriem un citiem, kuriem nepieciešams atbalsts. Tas gan būs tad, kad mazināsies valstī pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi. Dienestā atzīst - tik liels humānās palīdzības dāvinājums te nav bijis.

Marika Rimša-Buša, Skrundas sociālā dienesta sociāla darbiniece, stāsta: “Nereti cilvēkiem tieši ikdienas priekšmeti ir nepieciešami, kā trauki, apģērbs, jo zinām, ka tādas lietas nolietojas, un pāri visam tam, ko darām ar pakalpojumiem un sociālo palīdzību, tad šis ir vēl viens patīkams bonuss un praktiska lieta cilvēkiem ikdienā.”

Šādu humāno palīdzību saņēmušas ne tikai pašvaldības Kurzemē, bet arī citos reģionos. Līdzīgu palīdzības piegādi daudzām Latvijas pašvaldībām Nacionālie bruņotie spēki sadarbībā ar Zemessardzes vienībām organizēja arī pagājušā gada rudenī. 


Foto: Pixabay.com