Iebilst pret vēl vienu spēļu zāli Valkā - savākti jau vairāk nekā tūkstoš parakstu

Vairāk nekā tūkstoš Valkas iedzīvotāju parakstījušies pret atļaujas izsniegšanu vēl vienas azartspēļu zāles atvēršanai. Tā atrastos teju pilsētas centrā. Iedzīvotāji arī sašutuši, ka ar viņiem šī iecere iepriekš nav apspriesta. Jautājums par atļaujas izsniegšanu deputātiem būtu bijis jāpieņem šodien, tomēr domes sēdē to nolēma atlikt.

Pret vēl vienas azartspēļu zāles atvēršanu Valkā paraksti tiek vākti daudzviet pilsētā. Vienā no vietējiem veikaliņiem stāsta - ikdienu ienāk vairāki cilvēki, lai parakstītos. Arī citās vietās atsaucība liela, tostarp ģimenes ārstu prakses vietā, kur trīs dienu laikā savākti vairāk nekā 100 parakstu.

Ēkā, kurā iecerēta spēļu zāle, atrasots arī atpūtas centrs ģimenēm ar picēriju, boulinga zāli, biljardu un šautriņām un citām aktivitātēm. Ēku ieskauj arī vairākas daudzdzīvokļu mājas. Ja tajā izveidos azartspēļu vietu, iedzīvotājus satrauc, kas notiks naktīs, sevišķi nedēļas nogalēs. Turklāt, apmeklētāji, visticamāk, būs arī no kaimiņpilsētas Valgas, kur šādu iestāžu nav. Valkā jau darbojas divas spēļu zāles, viena netālu no Valkas - Valgas vēsturiskā centra, otra bijušajā Latvijas - Igaunijas robežpunktā. “Par robežu es jums nemācēšu teikt, bet par Semināra ielu, cik mēdzam lasīt un ir informācija, bieži vien notiek visādi incidenti, cilvēku nemiers tiek traucēts, kautiņi un visādas tādas situācijas,” pauž Jevgēnija Seņkāne, valcēniete.

Iebildumi pret spēļu zāli iedzīvotājiem ir arī tāpēc, ka turpat netālu atrodas skola - Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija. Tās padomes priekšsēdētājam un citiem valcēniešiem nav arī pieņemams, kā šis projekts par spēļu zāli tiek virzīts.

Īpašumu, kurā iecerēts atpūtas centrs un ar atsevišķu ieeju nodalīta spēļu zāle, pārdevis uzņēmums, kura kapitāldaļas pieder Valkas novada domes priekšsēdētājam Ventam Armandam Krauklim, to iegādājušies investori no Polijas. Iesniegumu ar lūgumu saņemt pašvaldības atļauju azartspēļu organizēšanas vietas atvēršanai pašvaldībai iesniedza SIA “LVBet”, kas, kā atzīst domes priekšsēdētājs, ir savstarpēji saistīti.

Par atļaujas izsniegšanu spēļu zāles atvēršanai Valkas novada domes deputātiem būtu bijis jālemj šodien, taču, ņemot vērā lielo iedzīvotāju aktivitāti, pret to savācot vairāk nekā tūkstoš parakstu, tika nolemts jautājumu atlikt par mēnesi.


Foto: Freepik