Iecavā aizvadītas sacensības “Biatlons ar suni”

Samazinoties Covid-19 ierobežojumiem, atsākušies ne vien kultūras pasākumi, bet arī suņu sporta sacensības. Iecavā astoņdesmit seši sportiskie suņi un viņu saimnieki piedalījās sacensībās “Biatlons ar suni”. Kopskaitā tas gan esot mazāk nekā ierasts, bet prieks esot par to, ka klāt nākuši jauni dalībnieki - tā saucamie “pandēmijas suņi”.

Gluži tāpat kā cilvēkiem, arī suņiem šajā Covid-19 gadā visvairāk pietrūcis pasākumu un komunikācijas, tāpēc Aija ne mirkli nešaubījusies, kopā ar Nero un Tesu mērojusi ceļu no Cēsu novada līdz Iecavai. “Raselīši jau vispār ir enerģiski suņi. Viņam ļoti patīk startēt. Viņš ar lielāko prieku. Pirms starta viņš pilnīgi uzvelkas. Tagad jau arī viņš sanervozējies,” saka Aija Liepa, Nero un Tesas saimniece.

Sacensībās “Biatlons ar suni” iekļautas tādas pašas disciplīnas kā parastajā biatlonā: skriešana, šaušana, peldēšana, kā arī šķēršļi gan pavadonim, gan sunim. Šādas sacensības Zemgales kinoloģiskais klubs rīkojot jau piekto reizi, bet Latvijā tās ienākušas no Rēzeknes Robežsargu koledžas. “Tā kā mēs paši esam izbijuši policijas darbinieki ar vīru, tad mēs pārņēmām to tradīciju, uztaisījām viņu amatieriem, nevis dienesta darbiniekiem. Mums amatieri ir ļoti spēcīgi. Tā pati sporta grupa, ja mēs kopumā ņemam, ka tas biatlons ir amatieru nevis Iekšlietu ministrijas darbinieki, tad sportisti mums ir diezgan spēcīgi, un katru gadu mums ir aizvien labāki snaiperi, kas sašauj visus piecus mērķus,” pauž Aina Korņējeva, Zemgales kinoloģiskā kluba valdes priekšsēdētāja.

Pirmajās šā gada Zemgales kinoloģiskā kluba rīkotajās sacensībās piedalās 86 dalībnieki no četrām valstīm. Tas gan esot nedaudz mazāk nekā citreiz. Tomēr klāt nākuši arī jauni dalībnieki jeb tā saucamie “pandēmijas suņi”, kuri piedalās pirmo reizi.

Ja zvaigznes būs labvēlīgas, arī rudenī būs atļauts rīkot sacensības,  Zemgales kinoloģiskais klubs cer vēlreiz pulcēt rejošos sportistus uz mini biatlonu.