Iecavā strauji uzliesmojusi saslimšana ar Covid-19

Pirms divām nedēļām Iecavā reģistrēti tikai 48 saslimšanas gadījumi, bet šodien līdz pusdienas laikam jau 160. Visvairāk saslimušo atklāti Valsts sociālajā aprūpes centrā (VSAC) ''Zemgale'' Iecavas filiālē, kur Covid-19 reģistrēts 122 klientiem jeb 93 procentiem  no kopējā filiāles klientu skaita, kā arī trīsdesmit četriem darbiniekiem.

Kristaps Keišs, VSAC ''Zemgale'' direktors, stāsta, ka darba apstākli aprūpētajiem, ārstniecības personām ir sarežģīti. Viņš pauž, ka darbinieku trūkums ir jūtams, taču šobrīd ar darbu tiekot galā veiksmīgi.

Aprūpes centra filiāle izvietota divās ēkās, no kurām viena nav iežogota. Tomēr aprūpes centra direktors vairāk sliecas domāt, ka slimību uz pansionātu tomēr atnesuši darbinieki.

VSAC ''Zemgale'' direktors stāsta, ka Covid-19 izplatības un ierobežošanas pasākumu laikā, jau no marta klienti bijuši atbildīgi, kā arī ievērojuši visus drošības pasākumus. Piebilsts, ka arī tad, kad āra pastaigas bija mazās grupās, klienti nav gājuši ārpus iestādes teritorijas, kā arī nekontaktējās ar citiem cilvēkiem.

Jāpiebilst, saslimšana ar Covid-19 skārusi arī vienu no lielākajiem uzņēmumiem Iecavā – A/S “Balticovo”. Tas ražotnes darbam būtiski netraucējot. Uzņēmuma valdes loceklis gan pauž, ka viņi ”turas”, tādējādi darot visu iespējamo, lai kontrolētu situāciju.

Covid-19 un atklāto saslimšanas gadījumu dēļ tiek slēgti bērnudārzi. Saslimušie šoreiz ir virtuves darbinieki – nevar nodrošināt bērniem ēdināšanu. Jāpiebilst, bērnudārzā tikšot veikta arī visu telpu dezinfekcija. Pašvaldība ir neapmierināta – par uzliesmojumiem novadā uzzina tikai caur pazīšanos.

Iecavas novada domes priekšsēdētājs Aivars Mačeks stāsta, ka, ja tiek uzzināts, kurā kāpņutelpā, mājā ir vairāki slimie, tiek veikta kāpņu telpu dezinfekcija, taču viņš uzskata, ka būtu labāk, ja to paziņotu tieši viņiem. Nevajag personu vārdus, bet gan adreses, kur veidojas Covid-19 perēklis.

Uzrunātos iedzīvotājus Covid-19 uzliesmojums īpaši nesatraucot, un viņi cenšas pasargāt sevi, ievērojot pastiprinātas higiēnas prasības un distancēšanos.