Iecavas vidusskolā grūtības nodrošināt skolēnu ēdināšanu

Vismaz līdz jaunajam gadam siltas pusdienas Iecavas vidusskolā saņems tikai sākumskolas audzēkņi. Pamatskolas audzēkņiem, kam pienākas pašvaldības finansētas brīvpusdienas, tikšot izsniegtas aukstās uzkodas, bet vidusskolēniem par pusdienošanu jādomā pašiem.

 Pie Iecavas vidusskolas šorīt dzirdami būvdarbu trokšņi. Tiek pārbūvēts skolas ēdināšanas bloks, bet direktora vietniece vedina uz sporta zāli, kam nedēļas laikā jākļūst par pagaidu ēdamzāli. “Mēs plānojam, ka pusdienot varēs līdz 450 skolēniem. Pusdienas plānojam divos starpbrīžos, līdz ar to vienā starpbrīdī varēs pusdienot nedaudz virs 200 skolēniem,” saka Daiga Skuja, Iecavas vidusskolas direktora vietniece.

 Tas nozīmē, ka siltas pusdienas līdz remontdarbu beigām varēs saņemt nedaudz vairāk kā puse no skolas audzēkņiem. Pēc garām diskusijām nolemts, ka tās pienāksies sākumskolas posma bērniem. “Ēdinātājfirma nespēj nodrošināt. Ir ļoti sarežģīti pievest siltu ēdienu, jo tas ir attālums. Sākotnēji firma meklēja risinājumu savās tuvākajās filiālēs: Jelgava, Rīga,” pauž Daiga Skuja, runājot par to, kādēļ skolēni ēdīs divos laikos un daudzi netiks baroti.

Tagad panākta vienošanās, ka pusdienas tiks gatavotas apmēram kilometru attālajā sporta namā mazmazītiņā virtuvītē, kas kādreiz bijusi kafejnīcas virtuve. Tā kā brīvpusdienas pašvaldība piešķīrusi 5.-9. klašu skolēniem, tad pārējiem līdz devītajai klasei tikšot izsniegtas aukstās uzkodas. Sliktākā situācijā būs vidusskolēni. Skolas direktors Kārlis Kravis to sauc par ārkārtas situāciju, bet uzskatīt, ka ēdinātāji neizpilda līgumsaistības, nevarot. “Viņi var nodrošināt ēdienu, bet jautājums vai trijos, četros bērniem pusdienas vairs ir aktuālas. Otra lieta - būvniecība, līdz ar to četrus mēnešus tā situācija ir ārkārtēja. Tā nav standarta.”

Satiktie vecāki un audzēkņi teic, ka galvenais, ka mācības notiks klātienē, bet ēdināšanas problēmas pārdzīvošot.

No šīm problēmām varēja izbēgt, ja vien būvdarbi būtu uzsākti pavasarī. Pašvaldībā skaidro, ka būvniecības iepirkums noslēdzies jau martā. Ministru kabineta noteikumi par izvērtēšanas kārtību pieņemti 20. aprīlī. Kā skaidro Izglītības un zinātnes ministrijā, kavēšanās no ministrijas puses neesot bijusi. 8. maijā Iecavas pašvaldība iesniegusi projektu izvērtēšanai, jau 26. maijā tikusi sniegta atbilde, ka projekts saskaņots.

Skolas ēdināšanas bloka pārbūvi plānots pabeigt līdz šā gada nogalei, pagaidām grafiks tiekot ievērots.


Foto: Freepik