Ieceļojot Latvijā, jāuzrāda Covid-19 testa rezultāti

“Grebņevā”, Latvijas-Krievijas robežas šķērsošanas punktā, garas automašīnu rindas nav novērojamas – parādās vien pāris kravas automašīnas. Kā skaidro Valsts robežsardzes (VRS) pārstāvis Valdis Jukšs, ieceļot Latvijā no Krievijas vai Baltkrievijas atļauts tikai kravu pārvadātājiem vai personām izņēmuma kārtā, kas tiek individuāli izskatīts.

VRS Ludzas pārvaldes priekšnieks, pulkvežleitnants Valdis Jukšs pauž, ka tā varētu būt atgriešanās savā mītnes zemē, ģimenes apvienošanās dēļ, kā arī var būt personu kategorijas, kurām tiek piemēroti humāni apsvērumi.

Autovadītājiem līdz šīm, ieceļojot Latvijā, bija jāaizpilda Covidpass anketa. Papildus tagad tam būs jāuzrāda arī apliecinājums par Covid-19 testu, kas veikts ne vēlāk kā 72 stundas pirms ieceļošanas. Prasība neattieksies uz kravas automašīnu vadītājiem, bērniem līdz 11 gadu vecumam, personām, kas ir vakcinētas pret Covid-19 vīrusu un citām Ministru kabineta noteikumos noteiktajām iedzīvotāju grupām. Valdis Jukšs pauž: “Šis jaunievedums mums būs kā papildus slogs, bet noteikti mēs ar to tiksim galā.”

Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Signe Bole uzsver, ka tie Latvijas valsts piederīgie, kuriem Covid-19 tests ir pozitīvs, varēs Latvijā atgriezties ar privāto autotransportu, taču uzreiz tiekot noteikta karantīna.

Viltus Covid-19 testa rezultāti – ministrijas pārstāvjiem ir raizes. Līdz šim jau notika pārrunas ar ārzemju kolēģiem, kur līdzīgas anketas ieviestas jau iepriekš.

Signe Bole stāsta: “Mums bija nedēļa laika, jo tas tika pieņemts 7.janvārī - ar citām valstīm sazināties un redzēt, kādi tad izskatās šie apliecinājumi citās valstīs.” Netiek domāts, ka cilvēki izmantos iespēju viltot testus, taču ir gatavi, ka kāds būs negodprātīgs. Pausts: “Ja persona sniegs nepatiesas ziņas, viņš jau būs pārkāpis arī to noteikto epidemioloģiskās drošības pasākumu kārtību.”

Kā norāda VRS pārstāvji, pirmajā jaunpieņemto noteikumu dienā būtisku starpgadījumu uz Krievijas un uz Baltkrievijas robežas nav bijis.