Iedzīvotājam pateicas par slīcēja izglābšanu

Šodien operatīvo dienestu un Liepājas domes pārstāvji liepājniekam Aivaram Andersonam svinīgos apstākļos izteica pateicību par cilvēka dzīvības glābšanu. Pirms dažām dienām, ieraugot Cietokšņa kanālā slīkstam kādu vīrieti, Andersons pats saviem spēkiem viņu izglābis un tad izsaucis palīdzību, lai cietušo nodotu mediķu rokās.

Pagājušajā nedēļā liepājnieks Aivars Andersons devies skriet gar Cietokšņa kanālu, kad pēkšņi izdzirdējis kādu gārdzam. Tā kā teritorija tur vietām ir stipri aizaugusi un nepārskatāma, Aivars sākumā nevienu nav varējis ieraudzīt, tāpēc uzkāpis kokā, un tikai tad kanāla ūdenī starp niedrēm pamanījis slīkstam kādu aptuveni 50 gadus vecu vīrieti. Tālāk Aivars, kā pats saka, jau darbojies tīri instinktīvi.

Slīcēja glābējs Aivars Andersons stāsta: “Biju skrienot sagatavojies, salasījis kokus. Iedomājos, ka tos pastiepšu, viņš pieķersies, tiks ārā, bet nācās iebrist, izvilkt ar vilkšanu. Viņš bija reibuma stāvoklī, tik nosalis, ka pirksti vairs nekustējās, un viņš arī vairs neatsaucās.”

Tā kā Aivaram telefons bija palicis automašīnā, vēl nācās skriet tam pakaļ, sagaidīt mediķus, tad caur brikšņiem aizvest pie cietušā. Aivars arī palīdzējis nest nestuves, un patiešām priecājas, ka izglābtajam kungam ar veselību viss esot kārtībā.

Šodien Aivaram paldies par cilvēka dzīvības glābšanu teica Liepājas domes un visu operatīvo dienestu pārstāvji, kuri informēja, ka gadījumi, kad iedzīvotāji nāk palīgā mediķiem, ugunsdzēsējiem un policistiem, esot samērā bieži, un tas pierādot, ka sabiedrība nav vienaldzīga pret līdzcilvēku nelaimēm.

Valsts policijas pārstāvis Gints Ešenvalds saka: “Tas jau ir no katra sirdsapziņas un iespējām, vai cilvēks gatavs šādai situācijai vai nav. Ir ļoti daudz piemēru arī tādu, kad, citus glābjot, cilvēki paši iet bojā. Tas liek aizdomāties, vai neapdraud pats savu dzīvību, bet lielākoties nostrādā saprāts – cilvēks nedomā par sevi, cenšas palīdzēt.”

Aivars Andersons ikdienā strādā par automehāniķi un glābšanas darbos viņam nekādu iemaņu neesot, tomēr, saprotot, ka tik nomaļā vietā ir slīcēja vienīgā cerība, vienkārši rīkojies.


Foto: Egons Zīverts