Iedzīvotāji apceļo Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu

Zilākalnā, kas atrodas Kocēnu novadā, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta pašā nomalē, iedzīvotāji pirmajā Ceļotāju dienā devušies jau rīta agrumā. Tiesa gan – šī ir tikai viena no kopā deviņām zīmogu saņemšanas vietām.

Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes administrācijas pārstāve Anda Andrušaite saka: “Aizsargājamo teritoriju ceļotāju dienas patiesībā notiek visās lielākajās aizsargājamās teritorijās Latvijā. Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts ir ļoti plaša teritorija, tāpēc arī mēs šogad uzsveram apceļot visu teritoriju un iesakām to darīt visas vasaras garumā.”

Visai iecienīta vieta dabas baudītājiem biosfēras rezervāta teritorijās esot arī putniem un zivīm bagātais Burtnieks. Burtnieka ezera muzeja vadītāja Gunta Daļecka pauž: “Pirmā akcijas diena bija sestdien. Un mums bija atbraukuši seši akcijas dalībnieki, kas saņēma zīmodziņus. Nu, tas tiešām ir ezers, cilvēki ir pārsteigti par to, ka tas izskatās kā jūra, ka viņam nevar redzēt otru krastu. Un tās daudzās putnu balsis, kas te dzirdamas ezera krastā.”

Dabas takas, purvāji, bagātīgas ūdenstilpes, ieži, īpaši koki un visai dažādas putnu un augu sugas – šī akcija tiek rīkota, lai iedzīvotāji apzinātos šo dabas bagātību nozīmi.

Anda Andrušaite: “Aizsargājamās teritorijas patiesībā ir tieši tam domātas – lai tajās atpūstos. Ikvienam ir jābūt ar pozitīvu attieksmi pret to vietu, uz kurieni viņš dodas. Un jānovērtē tās dabas vērtības.”

Ikviens, kurš ir apņēmies tuvākā pusgada laikā apskatīt teritorijā esošos īpašos dabas un kultūrvēsturiskos objektus, iesniedzot apzīmogoto karti Dabas aizsardzības pārvaldē, saņems arī balvas. Tūrisma centros ReTV Ziņām atzīst – ne tikai akcijas laikā, bet arī līdz ar pandēmiju vietējie izjutuši ceļotāju un dabas baudītāju vēlmi apskatīt dabas bagātīgākās vietas. 


Foto: daba.gov.lv