Iedzīvotāji Rencēnos neziņā, kur vērsties pēc ģimenes ārstu palīdzības

Rencēnos, vietā, kurā dakteris Jakovins pieņēma pacientus, nekas neliecina, ka tur atrodas ģimenes ārsta prakse. Pie durvīm nav izvietota nekāda informācija par pašreizējo situāciju un ko cilvēkiem darīt.

Vietējie iedzīvotāji ir neziņā, ko darīt. Rencēnu iedzīvotājs Andrejs paspēja noskaidrot, kurš daktera Jakovina prombūtnē uzņēmies rūpes par ciemata iedzīvotāju veselības aprūpi.

Vienīgā informācija par to, kur Rencēnu iedzīvotājiem šobrīd saņemt ģimenes ārsta palīdzību izvietota uz aptiekas ieejas durvīm. Tās vadītāja Daiga Rubene ReTV Ziņām atzīst, ka šobrīd daudziem nākas sniegt padomu.

Daiga Rubene stāsta: “Cik man informācija, tad saprotu, ka ir daktere Grusle, pie kuras viņi var vērsties. Es sameklēju telefona numuru un nododu viņiem tālāk. Jautā, vai viņa pieņem šeit, to es nemāku teikt, tādas informācijas man nav.” Viņa arī piebilst, ka pagaidām uz aptieku nākot ar daktera Jakovina receptēm.

Pie aptiekas durvīm izvietotajā ziņojumā atrodama informācija arī par aicinājumu aizvadītajā sestdienā Rencēnu iedzīvotājiem, kuri kontaktējušies ar Juri Jakovinu, noteiktā laika posmā veikt Covid-19 testu. Burtnieku novada domes priekšsēdētājs Edvīns Straume apstiprina, ka interese bijusi liela un Nacionālais veselības dienests pat pagarinājis testēšanai atvēlēto laiku Rencēnos.

Pēc izbraukuma testēšanas Rencēnos atklāta viena Covid-19 inficēta persona – tāda informācija ir Burtnieku novada pašvaldības rīcībā. Nav zināms, vai šis cilvēks tiešām ir apmeklējis Jura Jakovina praksi. Edvīns Straume ReTV ziņām uzsver, ka pašvaldībai trūkst informācijas par Covid-19 izplatību novada teritorijā, lai gan tā būtu gatava sniegt atbalstu iedzīvotājiem un arī atbildīgajām iestādēm.

Pašvaldība ir gatava sniegt atbalstu tiem Rencēnu pagasta iedzīvotājiem, kuri šajos apstākļos pašu spēkiem nevar nokļūt pie ģimenes ārsta, kā arī nodrošināt cita veida sociālo palīdzību. Visiem Rencēnu pagasta iedzīvotājiem nepieciešamības gadījumā ģimenes ārsts pašiem jāmeklē Rūjienā, bet palīdzību neatteiks arī citi novadā esošie ģimenes ārsti.