Iedzīvotāji rosina pārskatīt Ziemassvētku rotājumu iepirkšanu Daugavpilī

Daugavpils pilsētas dome Ziemassvētku dekoru iegādei šogad plāno tērēt gandrīz 130 tūkstošus eiro. Daugavpilietis Aleksejs Blaževičs rosina izmantot iepriekšējo gadu rotājumus un plānoto naudu novirzīt pilsētas sociālajam budžetam. Viņam piekrīt arī vairāki Daugavpils ielās satiktie iedzīvotāji. Pašvaldībā gan norāda, rotājumus tā grasās iegādāties, jo līdzekļus ir izdevies ietaupīt citās jomās

Daugavpilietis Aleksejs Blaževičs rosina lieki netērēt līdzekļus jauniem Ziemassvētku rotājumiem, bet iztikt ar iepriekšējos gados sagādātiem, jo arī savas ģimenes lokā saskāries ar situāciju, kad pandēmijas dēļ ir zaudēts darbs. “Es uzskatu, ka tagad nav īstais laiks, kad pilsēta varētu atļauties papildus rotājumus, kas stāvētu divus, trīs mēnešus. Tas nav racionāli! Manuprāt, pareizāk būtu šo naudu pārcelt uz sociālās jomas budžetu”, pausto iniciatīvu pamato Aleksejs Blaževics. Kurš arī norāda, ka nav pret pilsētas izrotāšanu svētkos, bet uzskata , ka ārkārtējās situācijas laikā primāri būtu jādomā par sociālo jomu.

Jaunu rotājumu un dekoru iegādei pašvaldība atvēlējusi vairāk nekā 128 tūkstošus eiro bez PVN. Pilsētā plānots uzstādīt izgaismotu pajūgu ar četriem zirgiem, pilsētas ģerboni un foto rāmi, kā arī izgatavot dekorus parkiem. Iepirkuma konkurss ir noslēdzies šonedēļ un šobrīd pilsētas vadība izvēlas labāko piedāvājum. Daugavpils pilsētas domes vicemēre Līvija Jankovska uzskata, ka lēmums atteikties no pilsētas sapošanas svētkiem tomēr nebūtu prātīgs, jo, tā kā svētku svinības nenotiks ne skolās, ne bērnudārzos, arī privāti svētki būs jāsvin daudz šaurākā lokā, tad pasaku pilsētas uzburšana Daugavpilī varētu aizdzīt drūmo noskaņojumu un vismaz uz mirkli aizmirst par šī brīža situāciju. Vicemēre arī uzsver, ka rotājumi nekalpo mūžīgi, un daļa no iepriekšējo gadu rotājumiem ir nolietojušies. Runājot par sociālo sfēru vicemēre norāda, ka tajā jau ir novirzīti līdzekļi no tiem pasākumiem, kuri šogad bija plānoti, bet tika atcelti. Atbalsts riska grupām tiks nodrošināts. Šonedēļ pieņemti saistošie noteikumi to Daugavpils ģimeņu atbalstam, kurās ārkārtējās situācijas laikā ir zaudēts darbs, bet netiek saņemts pabalsts no Nodarbinātības Valsts aģentūras.

Tikmēr lielākā daļa Daugavpils ielās satikties iedzīvotāji piekrīt Aleksandra ierosinājumiem, Lidija gan skumīgo nosaka, ka: “Atstāt pilsētu bez rotājumiem arī negribētos, tomēr svētki tuvojās. Ja nekādi pasākumi nenotiks – ne eglītes, ne korporatīvie pasākumu- ko tad darīt”?