Iedzīvotāji saņem maldinošas vēstules, kuras it kā izsūtījusi Veselības ministrija

Nedēļas nogalē pārsvarā vecāka gada gājuma ļaudis savās pasta kastītēs atrada vēstuli, kuru it kā sūtījusi Veslības ministrija, solot kompensācijas tiem iedzīvotājiem, kuri vakcinējušies pret Covid-19. Ministrijā norāda, ka šis ir kārtējais krāpšanas mēģinājums un par notikušo vērsīsies Valsts policijā. 

Kā vēsta sociālo platformu lietotāji, uz vēstules nav norādīta atpakaļadrese. Tāpat sagatavotajā tekstā ir daudz stila kļūdas, kā arī gramatiski nepareizas latviešu valodas formas. Tas viss neapšaubāmi liecina par to, ka šādu vēstuli nav izsūtījusi Veselības ministrija. Tās pārstāvis Oskars Šneiders ReTV norāda, ka ministrijas darbinieki informāciju par šādiem sūtījumiem nedēļas nogalē pamanījuši sociālajās vietnēs. “Paldies iedzīvotājiem, kas vērsa mūsu uzmanību, ka šādas vēstules tiek izsūtītas cilvēkiem. Uzreiz publiski esam nolieguši šo informāciju, vēršot uzmanību, ka tā ir krāpšana. Ja jūs kaut kur kādreiz lasāt, ka dos naudu visiem, kuriem tas ir aktuāli un kuri to vēlas, tikai ievadīt savas bankas kartes datus, tad ticiet vai nē, bet tā būs krāpšana.”

Veselības ministrija par šo notikumu jau sagatavojusi iesniegumu Valsts policijā. Ministrijā atgādina, ka likumā noteiktajā kārtībā, vēršoties ar iesniegumu Zāļu valsts aģentūrā, kompensācijai var pieteikties personas, kurām Covid-19 vakcinācijas rezultātā ir radies smags vai vidēji smags kaitējums veselībai. “Tie šobrīd ir aptuveni 100 iesniegumi. Kompensācijas, kas ir tikušas pielemtas, ir trīs gadījumi.”

Valsts iestādes krāpšanas gadījumus īpaši aicina pārrunāt ar vecāka gada gājuma cilvēkiem, mudinot viņus kritiski analizēt informāciju un nevienam neatklāt savus bankas konta datus. 


Foto: Twitter / @DanaKruu