Iedzīvotāju domas par vēlēšanu rezultātiem un Kariņu kā nākamo premjeru dalās

Pēc Saeimas vēlēšanām sācies jauns posms politiskajā dzīvē, taču vēlēšanu rezultāti tagad tiek apspriesti darba vietās, mājās un arī uz ielas. Reģionos aptaujāto iedzīvotāju viedokļi ir tikpat dažādi kā vēlēšanu rezultāti: kādu ļoti apmierina, ka premjera amatu atkal, iespējams, ieņems Krišjānis Kariņš, bet citi saka – gaidīja pavisam citu rezultātu. 

Vidzemē ReTV uzrunātie ļaudis 14. Saeimas vēlēšanu rezultātus vērtē ļoti atšķirīgi. Daļa ir gandarīti par partijām, kas ierindojušās pirmajās vietās. Strenču iedzīvotājs Ēvalds: “Vēlējām par Lemberga partiju, otrajā vietā, priecīgi. Ļoti daudz draugu vēlēja par Kariņu. Es arī atbalstu dažas tēmas no Kariņa, kopumā apmierināts, labs mikss šoreiz.” 

Citi uzrunātie atzīst – cerējām uz lielākām pārmaiņām un rezultāti ir ne visai iepriecinoši. Valkas iedzīvotāja Inga: “Tas, kas ir priekšgalā, tas ir ļoti negaidīti, jo, cik ar cilvēkiem aprunājāmies, neviens tādu rezultātu negaidīja. Kariņa attieksme pret cilvēkiem visu pandēmijas laiku, milzīgie kredīti, kas ir paņemti, vēl mūsu mazmazbērniem būs jāatdod, nevajadzēja.”

Savukārt Zemgalē uzrunātie ļaudis ReTV atzina, ka ar vēlēšanu rezultātiem ir apmierināti un cer, ka partijām veiksies sarunās par jaunās valdības veidošanu. Kurzemē līdzīgi - arī tur domas par vēlēšanu rezultātiem ir dažādas. Ventspils iedzīvotāja Gaļina: “Gaidīju ko citu, pārmaiņas, tagad es nezinu, kā viņi veidos valdību, jo partijas ir viena pret otru, būtu labi, ja visi darbojas kopā.”

Skrundas iedzīvotāja Irina: “Mani ļoti pārsteidza Pabrika kungs, ka viņs netika, jo tomēr tāds progesīvs. Šoreiz viņš aizies no politikas, redzēsim, kāds būs cits ministrs, bet es domāju, ka savu darbu viņš uz 100% ir izdarījis.”

Ja pirms vēlēšanām daudzi televīzijas kameru priekš nevēlējās runāt, tad tagad reģionos vērojama cita aina – izvēle izdarīta un tagad var droši kritizēt, kas galu galā sanācis. Daži saka, ka “Saskaņas” neievēlēšana ir pārsteigums; citi – satraukti par partiju “Stabilitātei”. Vēl citi saka, ka nemaz nezina, kas tie tādi ir. 


#SIF_NVZ2022

Foto: Paula Čurkste/LETA