Ielas līdzinās slidotavām; apgrūtināta pārvietošanās

Atkusnis padarījis daudzas Jēkabpils ielas līdzīgas slidotavām. Gājējiem ir grūtības pārvietoties, bet atbildīgie dienesti uzsver – katra ielu tīrīšanas un kaisīšanas reize ir izmaksas, tādēļ visur neesot iespējams nodrošināt pietiekami labus apstākļus.

 Jēkabpiliešiem, šajās dienās izejot no mājas, jābūt īpaši uzmanīgiem. Atkušņa ietekmē daudzas pilsētas ielas, kuras iepriekš netika kārtīgi attīrītas no sniega, kļuvušas ļoti slidenas. Sevišķi tas vērojams daudzdzīvokļu dzīvojamo māju mikrorajonos. “Bail staigāt tiešām bail. Pa televizoru intervēja, teica, ka labāk vecākiem cilvēkiem sēdēt dzīvoklī un neiet laukā. Cenšamies to izpildīt. Ļoti slidens, es jau vairākas dienas šitā mokos, kad vajag aiziet uz veikalu. Veikals klāt nenāks pie mums, pašiem jāiet,” atzīst Valija un Gunārs, jēkabpilieši.

Daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos par ielu uzturēšanu ir atbildīga namu pārvalde. Uzņēmumā skaidro, ka sniegs tika tīrīts iespēju robežās, savukārt kaisīšana notiek tikai pie māju durvīm un uz ietvēm, bet ne uz ieliņām.

SIA “JK Namu pārvalde” galvenais inženieris Jānis Antonovs: “Sniegu tīrījām pēc katras snigšanas, bet tur, kur viņi piebraukāja, notīrījām tik tālu, cik varējām, jo nevarējām līdz asfaltam to piebraukāto notīrīt. Kaisīt mēs viņas nekaisījām, jo mums nav agregāta vai iekārtas, ar ko mums kaisīt. Tas būtu problemātiski arī, ja būtu, jo visās malās ir saliktas mašīnas. Ja mēs ietu pa tiem pagalmiem ar kaisāmo tehniku, kur sāls vai smilts lido pa gaisu, būtu nākamā problēma ar to, ka mašīnas tiktu apskādētas. Brīžiem traktortehnika netiek iekšā, lai tā apgrieztos. Ja arī tiek iekšā, nav, kur to sniegu nostumt malā, jo visur priekšā saliktas mašīnas.”

Slidenas ir arī daudzas citas ieliņas pilsētā. Pieblietētais sniegs kūstot radījis īstu slidotavu. Jēkabpils novada pašvaldībā skaidro, ka tās pārsvarā ir “D klases” ielas, kas tiek tīrītas un kaisītas visretāk, jo pa tām satiksmes plūsma nav tik intensīva. Turklāt - “D klases” ielām neesot normēts pieļaujamais sniega un ledus biezums. Ņemot vērā, ka ikviena tīrīšanas un kaisīšanas reize pašvaldībai nozīmē izmaksas, mazāk prioritārajās ielās šie darbi tiek veikti ļoti reti. Vietvarā skaidro, ka tie līdzekļi, kurus ziemā izmanto ielu tīrīšanai un kaisīšanai, vasarā varētu tikt izlietoti bedru remontam un citiem paliekošākiem darbiem ielu infrastruktūras sakārtošanā.