Iepauzē sarunas par pedagogu streiku

Šobrīd apspriestākais jautājums joprojām ir - būs vai nebūs pedagogu streiks. Šodien pēc pedagogu arodorganizācijas tikšanās ar valdības pārstāvjiem Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vadītāja paziņoja: pedagogu streika pieteikumu neatsaucam un lūkosim, kādas būs tālākās sarunas.

Arodbiedrība lūgusi ieturēt pauzi sarunās, lai varētu iepazīties ar Izglītības un zinātnes ministrijas sagatavoto piedāvājumu, kas tikai šorīt saskaņots Finanšu ministrijā. Diskusijas atsāksies rīt. LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga: “Šīs dienas tikšanās ietvaros mēs centāmies pārliecināt valdības pārstāvjus un parlamenta pārstāvjus arī par to, lai ieklausās abās izvirzītajās prasībās un mēs rodam risinājumus, taču arī šodienas šī tikšanās rezultējās ar to, ka par vienu no prasībām mums šobrīd nav nekādu kompromisu, kas attiecas uz darba samaksas paaugstināšanas grafika apstirpināšanu.”

Vanaga piebilda, ka beidzot nozare ir sadzirdēta gan atalgojuma jautājumā, gan tehnisko – mācību līdzekļu nodrošinājumā. Taču būtiskākais jautājums esot darba slodzes sabalansēšana visām pedagogu grupām. Izglītības minstre Anita Muižniece problēmas saredz un akcentē, ka tās būs jārisina arī jaunajai valdībai. 

Savukārt Ministru prezidents Krišjānis Kariņš no “Jaunās Vienotības” norādīja, ka kopumā koalīcija vienojusies par 60,2 miljoniem eiro papildfinansējumu, lai līdzsvarotu un sabalansētu pedagogu slodzi no nākamā gada, kā arī lai ātrāk un efektīvāk nodrošinātu mācību materiālu pieejamību pedagogiem.


Foto: Freepik