Ieskandina mazos pēcpandēmijas Dziesmu un deju svētkus

Mazie Dziesmu un deju svētki – tā par nedēļas nogalē Cēsīs un Alūksnē notikušajiem koru un deju kolektīvu koncertiem izteicās paši dalībnieki. Daudziem no viņiem tā bija sengaidīta stāšanās publikas priekšā pēc pieklusinātas intensitātes mēģinājumu perioda kovida ierobežojumu ēnā. Pilnīgi visiem – svarīgs posms un spēku pārbaude ceļā uz Vispārējiem dziesmu un deju svētkiem 2023. gadā.

Jauktais koris “Valmiera” uz Dziesmu svētku ieskaņas koncertu Cēsīs izbrauc jau no rīta. Ceļš nav tāls, taču var paspēt gan izdarīt kādu uz pēdējo brīdi atliktu darbu, gan iesildīt balss saites.

Uz kopmēģinājumu un koncertu Cēsu pils parkā gan koris “Valmiera”, gan citi kolektīvi – kopumā ap 1200 balsīm - ierodas priecīgi saviļņoti un satraukti, jo tas ir sengaidīts notikums. Dziesmu svētku virsdiriģents Kaspars Ādamsons: “Šodien pavisam noteikti ir svētku sajūta, jo šo satikšanos gan es, gan Vidzemes, gan Latgales un Rīgas, un Pierīgas dziedātāji gaidīja ilgu laiku, katrā ziņā vairākus mēnešus. Arī sagatavošanās laiks bija tikai pāris mēnešu. Ja mēs atceramies, gada sākumā vēl tikai maziem ansamblīšiem varējām mēģināt, lielākās vienībās – tikai no marta, aprīļa. Atcerēties iepriekšējo repertuāru un apgūt diezgan daudz jauna – tas nav viegls uzdevums.”

Līdzīgs noskaņojums valda arī Alūksnes pils salas estrādē. Tur uz deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” ieskaņas koncertu ieradušies 26 kolektīvi no dažādām Latvijas vietām.

Deju lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis atzīst: “Dejotāji vienmēr ir bijuši lieliski. Neskatoties uz to, ka mums gandrīz pusotru gadu bija pauze, kad vispār nevarējām dancot, uz šo brīdi liekas, ka tāda pauze nemaz nav bijusi. Visi ir nocietušies, danco ar degsmi.”

Mēģinājumiem seko koncerts, un mūžīgais dzinējs piepildījis ne vien skatuvi, bet arī skatītāju rindas – gan Alūksnē, gan Cēsīs.