Ieva Jaunzeme: aizturēšanas būs vēl

Ieva Jaunzeme ReTV Ziņām sniedza komentāru par finanšu ministra lēmumu atstādināt viņu no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amata.

“Man ir nulle tolerance pret korupciju! Es varu ieviest pretkorupcijas sistēmas dienestā, kas ļauj izskaitļot negodprātīgas darbības un pieķert vainīgos, pieņemt spēcīgu IDP vadītāju un stiprināt šo pārvaldi, īstenot dažādus citus pasākumus, bet… es nevaru ietekmēt to, ka katru brīdi pasaulē piedzimst pa kādam noziedzīgam prātam.

Negodprātīgu darbinieku izskaušana notiek un notiks. Šī problēma valsts pārvaldē diemžēl pastāv. Ja šīs problēmas nebūtu, mēs netērētu līdzekļus IDP uzturēšanai. Līdzīgi var teikt – ja sabiedrībā kopumā visi būtu godprātīgi, diez vai mums vajadzētu Valsts policiju.

Šajā kontekstā jānorāda uz diviem aspektiem.. 

Pirmkārt, joprojām ir optimisti, ka uzskata, ka uz viņiem VID ieviestās pretkorupcijas sistēmas neattiecas, un viņus nekad nepieķers. Pieķers! Un, jā – jau tagad varu pateikt, ka aizturēšanas būs vēl.

Otrkārt, es nevaru nepieminēt finanšu ministra attieksmi pret VID darbu. Mēs radam vidi, lai korupcijas nebūtu, izmeklējam, aizturam, bet katru reizi, kad ir rezultāts, kad tiek atklāta korupcija, ministra reakcija ir agresīva, norādot, ka netiek darīts nekas, lai korupciju novērstu? 

Savukārt šobrīd korupcijas lieta vēl pat līdz tiesai nav nonākusi, bet finanšu ministrs jau vainīgo atradis un notiesājis.

Jā, pēdējā laikā aizturēšanu ir daudz, bet - kāpēc?! Tāpēc, ka pēdējo dažu gadu laikā ar šo problēmu VID tiešām tiek strādāts, nevis tikai veidota kūsājoša darba imitācija. Un tāpēc, ka šodien tieši VID ir valsts iestāde, kurā ir sava spēcīga, ar ģenerāldirektora atbalstu strādājoša IDP. Kurā tad vēl tāda ir?!

Neuzskatu, ka alternatīva ir korupciju neredzēt, par spīti pret mani vērstajai agresijai.

Vēl tikai jāpiebilst, ka tieši Finanšu ministrija bija tā, kas man lika atjaunot darbā par negodprātīgu rīcību atbrīvots muitnieks. Ļoti ceru, ka attiecībā uz pēdējiem aizturētajiem nebūs tāds pats scenārijs.”Foto: Evija Trifanova/LETA