Ievēl jauno Valkas novada domes priekšsēdētāju

Aizvadītajā sestdienā par Valkas novada domes jauno priekšsēdētāju kļuva līdzšinējā Ērģemes pamatskolas direktore, neatkarīgā deputāte Gita Avote. Ārkārtas domes sēdē par viņu balsoja deviņi deputāti. Pēc ievēlēšanas viņa deputātiem sacīja, ka centīsies strādāt taisnīgi, godīgi un cieņpilni pret visiem, jo viņai katrs cilvēks ir vērtība un, ka tikai komandā ir spēks un tā var paveikt vairāk nekā vienam pašam visu uzņemoties. 

Ārkārtas sēdē domes priekšsēdētāja amatam deputāti virzīja divus kandidātus, pagājušā ceturtdienā no amata atbrīvoto ilggadējo novada domes priekšsēdētāju Ventu Armandu Kraukli un neatkarīgo deputāti Gitu Avoti. Vēl pagājušā piektdienā izskanēja ziņa, ka uz mēra krēsla viens no pretendentiem varētu būt Viesturs Zariņš, kurš rosināja Kraukļa gāšanu, taču ārkārtas sēdē sestdien tomēr deputātiem sacīja, ka labākais kandidāts būtu ar opozīciju nesaistīts cilvēks. 

Kā domes ārkārtas sēdes laikā no tribīnes ziņoja pats Zariņš, viņš nekad neesot darbojies tendenciozi, lai gāztu priekšsēdētāju un pats ieņemtu viņa vietu: “Mēs vienkārši esam līdz šim strādājuši, lai šo novadu tomēr padarītu labāku un līdz ar to iznākums ir tāds, kāds viņš ir un, ņemot vērā arī, ka šī visa procesa rezultātā kaut kāda šaubu ēna un diezgan liela tomēr arī krīt arī uz mani, tad es uzskatu, ka šobrīd labākais kandidāts būtu ar opozīciju nesaistīts cilvēks un tas būtu no neatkarīgajiem deputātiem,” tā atzina Zariņš. 

Priekšsēdētāja amatam viņš izvirzīja līdzšinējo Ērģemes pamatskolas direktori Gitu Avoti, kura martā pameta bijušā domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa (“Vidzemes partija”) frakciju. Sēdē deputātiem Avote sacīja, ka, ja viņai būs tas gods tikt ievēlētai par domes priekšsēdētāju, tad vispirms būs jāizdara nepadarītie darbi. Avote norādīja, ka viens no viņas pirmajiem veikumiem būs arī Domes sēžu zāles uzlabošana un labiekārtošana: “Lai tomēr tiekam pie mikrofoniem un varam visi izteikties un nestaigājam un nestāvam rindās un neuzvedamies te tā kā klauni.”

Gita Avote minēja arī par iesāktiem un nepabeigtiem projektiem, uz ko Vents Armands Krauklis savā runā, savukārt, atbildēja, ka tā ir viņa lielākā baža, ka tas redzējums, ka tagad ir jāpabeidz iesāktais un tad domās par jauniem darbiem, ka tā uz lietām domes priekšsēdētājam nav jāskatās. Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka frakcijai nebūs mērķis traucēt, graut vai nepalīdzēt, bet centīsies darīt visu, lai jaunais priekšsēdētājs varētu sekmīgi turpināt iesāktos darbus. 

Vents Armands Krauklis ReTV atzina: “Galvenais ir jāredz šo lietu kopsakarība un to es ļoti labi redzu, tā ir mana stiprā puse. Mana vājā puse, ka ne vienmēr es tiešām pievēršu uzmanību tām sīkajām detaļām.Un tādā ziņā man ir bažas par to, kas tagad notiks. Vai mēs nepazaudēsim to fokusu, kas ir vērsts uz visa novada attīstību visā savā daudzšķautņainībā.”

Pēc tam, kad par Gitu Avoti kā par jauno domes priekšsēdētāju nobalsoja deviņi deputāti, intervijā ReTV viņa arī uzsvēra, ka vēl viņai ir jāizpēta finansiālais stāvoklis, jo šķiet, ka deputātiem ne viss līdz galam tika izstāstīts. Veicamo darbu sarakstā, kā vienu no pirmajiem viņa min ražošanas ēku “Spundenieki” Ērģemes pagastā. Stāsta Gita Avote: “Maija beigās beidzas projektam paredzētais īstenošanas laiks. Tur jau tika pārcelti termiņi, nesaskaņas, ir pat izsole notikusi, ir jau atrasts īpašnieks, kas tur darbosies, bet iekšā nelaiž, jo nav sakārtotas attiecības ar būvniecības inspekciju. Viņi nedod atļauju šo ēku ekspluatēt un ir ļoti lielas summas parāds, ko iespējams nāksies atmaksāt. Nesamaksāt par izpildītajiem darbiem un tamlīdzīgas lietas.”

Jāpiebilst, ka sestdien vēl vienā Valkas novada domes ārkārtas sēdē ar astoņām balsīm par jauno domes priekšsēdētāja vietnieku ievēlēts deputāts Viesturs Zariņš. Amata vieta kļuva vakanta, no amata pēc pašas vēlēšanās atbrīvojot Undu Ozoliņu no "Vidzemes partijas" un "Latvijas attīstībai".

Viesturu Zariņu priekšsēdētāja vietnieka amatam izvirzīja jaunā Valkas novada domes priekšsēdētāja Gita Avote, sakot, ka viņam ir pieredze pašvaldības darbā, juridiskā izglītība, izpratne par iepirkumu un būvniecības jautājumiem. Citi kandidāti netika izvirzīti. Ārkārtas sēdē tika atbalstīti arī grozījumi Valkas novada domes šī gada 1.janvāra lēmumā par Valkas novada pašvaldības administrācijas un iestāžu amatu sarakstu apstiprināšanu, kas paredz izveidot vietnieka amatu ar darba algu 2300 eiro mēnesī.