Igaunijas aizsardzības ministrs: Krievija var atjaunot armiju divos līdz četros gados

Krievijai var būt vajadzīgi divi līdz četri gadi, lai atjaunotu savu armiju līdz varenībai, kāda tai bija pirms kara Ukrainā, otrdien paziņoja Igaunijas aizsardzības ministrs Hanno Pevkurs, aicinot turpināt spiedienu uz Maskavu.

Pevkurs Vašingtonas apmeklējuma laikā prognozēja ilgu karu un aicināja Rietumus atbalstīt Ukrainu, līdz tā panāks uzvaru "brīvajai pasaulei".

Laikā, kad Krievija sāk izmantot Irānas kamikadzes dronus uzbrukumos Ukrainai, Pevkurs sacīja, ka esot dzirdējis ziņas, ka Maskavas ieroču arsenāls esot tik lielā mērā izsīcis, ka tā izmanto pretgaisa aizsardzības sistēmas S-300 kā parastus šāviņus, un ka Krievijas šāviņi eksplodējuši gaisā, jo bijuši pārāk veci.

"Vairāk vai mazāk vienprātības ir par to, ka Krievijai vajadzīgi divi līdz četri gadi, lai atjaunotu kādas kaujasspējas vai pat tās pašas kaujasspējas, kādas tai bija" pirms pilna apjoma iebrukuma Ukrainā, sacīja Pevkurs apaļā galda sarunā ar ASV Valsts departamenta un Pentagona korespondentiem.

Viņš sacīja, ka Rietumu sankcijas ir sevišķi smagi skārušas lidmašīnu būvi un helikopteru tehnisko apkopi, liedzot Krievijai saņemt svarīgākos komponentus.

"Kad mēs varam atrast jaunus veidus, kā ietekmēt Krieviju ar sankcijām, mums tas noteikti jādara," teica Pevkurs.

Pevkurs, kurš tikās ar ASV aizsardzības ministru Loidu Ostinu, arī brīdināja, ka Krievijai vēl ir spēja rīkot uzbrukumus, tostarp tādām NATO dalībvalstīm kā Igaunija.

Viņš tomēr uzskatīja par mazticamu kodoltrieciena iespējamību, ar ko bija draudējis Krievijas prezidents Vladimirs Putins, paziņojot par Ukrainas teritoriju aneksiju.

Krievija jau ir "nobiedējusi Ukrainu" ar saviem konvencionālajiem uzbrukumiem, sacīja Pevkurs. "Es neredzu nekādu pozitīvu, papildu pievienoto vērtību Krievijai", kuru tai varētu dot kodoltrieciens. "Vienīgais, kas tā dēļ varētu notikt - tā zaudētu savus klusos atbalstītājus, tādus kā Ķīna un dažus citus," prognozēja Igaunijas aizsardzības ministrs.   


Foto: Freepik