Ignorē ierobežojumus ceļu remontdarbu posmos

Pagaidu ierobežojumi ceļu satiksmē ir vairāk nekā 100 remontdarbu posmos visā Latvijā. Uzstādītas pagaidu zīmes, sastrēgumi, dažādi ierobežojumi un arī pagaidu luksofori. Kā izrādās – liela daļa vadītāju sarkano, aizliedzošo signālu vienkārši ignorē.

Jānis Lūks, VP Vidzemes reģiona pārstāvis: “Tā, ka tā problēma ir aktuāla, to mums pierāda nevien mūsu pašu konstatētais, ko mēs konstatējam strādājot un redzam, bet arī iedzīvotāju zvani un galu galā pašu Latvijas Valsts ceļu iesniegumi, kuros aicina aktīvāk pievērst uzmanību.”

Visvairāk satiksme ierobežota uz Vidzemes jeb A2 šosejas. Vidzemes reģiona policijā stāsta – remontdarbu posmos autovadītāji visbiežāk pārsniedz maksimālo pieļaujamo ātrumu. Posms no Raunas līdz Launkalnei regulēts ar 4 luksoforiem, tālāk līdz Smiltenes un Gulbenes krustojumam ar trim. Šajā posmā nesen notikusi sadursme – mikroautobusa vadītājs, pārbraucot pie sarkanās luksoforu gaismas, cietis un nogādāts slimnīcā. 

Jānis Lūks, VP Vidzemes reģiona pārstāvis: “Es pats šobrīd nevaru iedomāties tādu ceļa posmu, kur  ceļa zīmes būtu nepārredzamas vai kaut kā citādi. Viņas ir uzstādītas aktuālās vietās un atbilstoši prasībām, līdz ar to, tā ir vienkārši rupja neievērošana.”

Apjomīgi remontdarbi vairāku kilometru garumā arī uz Valmieras, Daugavpils un Jelgavas šosejām. Latvijas Valsts ceļu remontdarbu karte rāda – dažviet posma šķērsošanai nepieciešama pat stunda. Tamdēļ aicina plānot ceļā pavadīto laiku un alternatīvas maršrutiem.