Ikviens aicināts piedalīties spēlfilmas “Zeme, kas dzied” masu skatos

Filma, kas veltīta latviešu dziedāšanas svētku 150 gadadienai, augustā piedzīvos Latvijas kino vēsturē iespaidīgākos masu skatus. Valmieras estrādē kinodarbam “Zeme, kas dzied” filmēs dziedāšanas svētku koncertu, tajā piedalīties aicināts ikviens. Lai masu skatu uzņemšana noritētu raiti, filmēšanas komanda rūpīgi izpētīja Valmieras estrādi.

Gatavojoties masu skatu uzņemšanai, spēlfilmas “Zeme, kas dzied” komanda Valmieras estrādē pārrunāja, kā organizēt darbu filmēšanas laukumā, kādas dekorācijas šeit taps un kādi būs labākie kadrējumi. Operators Jānis Jurkovskis ReTV Ziņām atzina, ka uzdevums ir visai sarežģīts. “Mums ļoti daudz vizuālo efektu. Mēs staigājam apkārt un runājam, ka mums būs jāklonē cilvēki. Tā ka diezgan daudz izaicinājumu pārvērst šo estrādi par 150 gadu vecu estrādi.”

14. un 15. augustā filmas vajadzībām rekonstruēs 1873. gadā Ķeizardārzā notikušo pirmo dziedāšanas svētku koncertu. Tamdēļ virs Valmieras estrādes kāpnēm filmēšanas vajadzībām būvēs tādu estrādi, kāda tā varēja būt pirms 150 gadiem. 

Filmas režisors Māris Martinsons stāsta, ka pirmajos Dziedāšanas svētkos piedalījās tūkstoš dziedātāju. Tieši tik daudz cilvēku filmas komanda vēlas pulcināt vienuviet arī šoreiz. Tāpēc dalībai iespaidīgāko masu skatu uzņemšanā Latvijas kino vēsturē aicināts pieteikties ikviens. Īpaši jau vīri, jo tieši viņu balsis veidoja kopkora skanējumu. Informācija par pieteikšanos atrodama filmas facebook kontā. “Īpaši mums interesētu Valmiera un ap Valmieru, jo tā ir unikāla pieredze, kāda būs ne tikai mums, bet arī tiem, kas šeit būs. Līdz šim es tā vēl nevaru atcerēties, kur tāda ir bijusi gan kino, gan arī kā notikums,” stāsta Māris Martinsons. 

Masu skatu dalībnieki aicināti ierasties labā garastāvoklī, jo filmēšanas process noteikti nebūs viegls. “Mēs pavadīsim 12 stundas, dziedot vienu dziesmu, un mēģināsim ļoti precīzi izpildīt dažas darbības, lai varam radīt to sajūtu - par tiem daudziem tūkstošiem cilvēku, kuri ir ieradušies uz šiem svētkiem. Tie paši, kas dziedās, tie paši būs arī skatītāji,” saka Jānis Jurkovskis,

Filma “Zeme, kas dzied” vēsta par pirmo Vispārējo dziedāšanas svētku tapšanu un cilvēkiem, kas piedalījās šī unikālā notikuma radīšanā. Filmas pirmizrāde iecerēta 2023. gadā, ieskandinot Dziesmu svētku 150-gadi.Foto: "Zeme, kas dzied"