Ilgstoši nespēj uzbūvēt Jelgavas tirgu

Jaunā tirgus atklāšanas svētkus jelgavniekiem vajadzēja svinēt jau 2019. gadā. Otrreiz būvniecības beigu termiņš tika noteikts šā gada jūlijā. Šodien deputāti skandāliem apvītajam projekta attīstītājam deva iespēju būvi pabeigt nākamo divu gadu laikā. Uzrunātie jelgavnieki par cerībām sagaidīt jauno tirgu gan izsakās ar skumju ironiju.

Jaunā tirgus būvnieks ir uzņēmums “J.V.M. Būve”. Telefona saruna ar būvniecības uzņēmuma norādīto pārstāvi gan bija ļoti īsa, darbu pārtraukšanas iemeslus noskaidrot tā arī neizdevās.

Lielāku skaidrību neizdevās iegūt arī no pasūtītāja SIA “Termināla tirgus” valdes priekšsēdētāja Vladimira Šalajeva, kura vadītājam uzņēmumam saimnieciskā darbība apturēta no šā gada 12. aprīļa., bet no 22.04. aizliegts veikt darījumus

Neraugoties uz to, Jelgavas valstspilsētas domes deputāti šodien lēma par jaunā tirgus būvniecības termiņa pagarināšanu uz termiņu, kas ir daudz ilgāks par sākotnēji būvniecībai atvēlētajiem vienpadsmit mēnešiem. Sākotnēji bija iecerēts būvniecību pagarināt par trīs gadiem, tomēr deputāti vienojās par īsāku pagarinājumu - uz diviem gadiem.

Jāpiebilst, ka pirms divarpus gadiem tika uzsākts kriminālprocess par pašvaldībai daļēji piederošā tirgus privatizāciju. Kā intervijā ReTV pauda Vilis Ļevčenoks, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes galvenais speciālists, Jelgavas domes deputāts, saimnieciskās darbības pārtraukšanai esot citi iemesli, un tie netraucēšot būvniecībai. “Katrā gadījumā tā pārtrauktā saimnieciskā darbība nav saistīta ne ar ko citu kā atskaišu savlaicīgu nenodošanu. Es domāju, ka tuvākā laikā saimnieciskā darbība tiks atjaunota un darbi turpināsies.”

Tikmēr tirdzniecība notiek vecajā Jelgavas tirgū, kas būvēts pirms vairāk nekā pusgadsimta, un vizuāli kļūst aizvien nepievilcīgāks. Kā aizkadrā stāsta tirgus direktors, arī izpildīt Pārtikas un veterinārā dienesta prasības kļūstot aizvien grūtāk, tomēr ieguldīt naudu uzlabojumos, ja tiek būvēts jauns tirgus, arī nevarot. 

Daži tirgotāji gan ir itin priecīgi, ka jaunā tirgus atklāšana tālāk par solījumiem nav tikusi. Tomēr vairums uzrunāto jelgavnieku ar nepacietību gaida jauno tirgu, vien ne visi ir pārliecināti, ka tas izdosies.

Sākotnēji jaunā tirgus būvniecības izmaksas tika lēstas ap sešiem miljoniem eiro, tomēr, ņemot vērā būvniecības izmaksu vidējo sadārdzinājumu valstī, tirgus izmaksas varētu pieaugt vismaz par miljonu eiro. Pašvaldībā gan teic, ka vairāk par jau iemaksātajiem 800 000 eiro šajā projektā netikšot ieguldīts.


#SIF_NVZ2022