Ilūkstē atklāta bāze valsts aizsardzības mācības apguvei

Ilūkstē Raiņa vidusskolas telpās atklāta daudzfunkcionāla bāze valsts aizsardzības mācības un Jaunsardzes audzēkņu apmācībai. Uzlabotā infrastruktūra sniegs iespēju iegūt jaunas prasmes, kā arī piedalīties nometnēs un sacensībās. Savukārt interaktīvā klasē audzēkņi gūs zināšanas par kibervidi, drošību un medijpratību. Atbilstoši mācību programmai audzēkņi jaunajās telpās varēs droši apgūt šaušanu ar pneimatiskajiem ieročiem. Šodien šīs apmācību vietas atklāšanā piedalījās Aizsardzības ministrijas (AM), pašvaldības un Jaunsardzes pārstāvji.

AM parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts: “Šādu centru attīstība Latvijā ir ļoti svarīga, jo mums no nākamā gada būs ieviesta Jaunsardze kopā ar valsts aizsardzības mācību. Protams, šis ir tas labais piemērs, ka jau mazliet īsi pirms tiek realizēts šāda veida projekts.”

“Šis ir labs piemērs kopdarbībai Augšdaugavas novada pašvaldībai ar Aizsardzības ministriju. Aizsardzības ministrijas ieguldījums ir 53 000 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums – 8 000 eiro. Šeit ir tapusi šautuve atbilstoši visiem noteikumiem un drošības prasībām. Šeit ir tapusi klinšu siena,” stāsta Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Vitālijs Aizbalts.

Jaunsargu instruktors Kaspars Kancāns norāda: “Mēs šeit varam rīkot sacensības. Brauc jaunsargi no Daugavpils. Aprīlī šeit notiks pasākums. Sestdien, svētdien brauks no Daugavpils, Sventes, Bebrenes, Aknīstes, Ilūkstes. Šī ir iespēja izremontētās un plašās, gaišās, siltās telpās, neskatoties uz āra apstākļiem nodarboties.”

Jāpiebilst, ka projekta otrajā kārtā tiks labiekārtota telpu grīda. Plānots, ka šo valsts aizsardzības mācību vietu varēs izmantot jaunieši no Latgales un Sēlijas.