Iniciatīvu par pāreju uz četru dienu darba nedēļu parlamentā iesniegs pēc vēlēšanām

Sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" vairāk nekā 10 000 parakstu ieguvusī iniciatīva par ieceri pāriet uz četru dienu darba nedēļu izskatīšanai parlamentā tiks iesniegta pēc vēlēšanām, lai to izskatītu jau jaunais Saeimas sasaukums.

Kā liecina informācija portālā, iniciatīvas autors saziņā ar "Manabalss.lv" paudis nodomu iniciatīvu iesniegt Saeimā pēc 1.oktobrī notiekošajām Saeimas vēlēšanām, jo, viņaprāt, valstī pašlaik lemjami nopietni jautājumi enerģētikas sektorā un ekonomikā plašāk.

"Tāpēc dotu priekšroku, ka politiķi pirms vēlēšanām fokusējas uz šiem jautājumiem un lai nekas tam netraucē. Turpināsim ar šo iniciatīvu pēc vēlēšanām," pauda iniciatīvas autors Denis Meļehovs, mudinot turpināt parakstīties par iniciatīvu.

Tās piedāvājums ir grozīt Darba likuma131.pantu, kas saistīts ar normālo darba laiku.

Meļehova ieskatā, palielinot brīvo laiku, darbinieku apmierinātības un radošuma līmenis pieaugs, nesamazinot darba efektivitāti.

Pēc iniciatīvas pārstāvja paustā, būs vairāk brīvā laika arī mācībām un personīgajai pilnveidei, kam arī būs pozitīvs ekonomiskais efekts.

Patlaban iniciatīvu parakstījuši apmēram 400 cilvēku.

Kā liecina aģentūras LETA arhīvs, 2019.gadā Odsherredas pašvaldība Dānijā uz trīs gadu pārbaudes laiku pārgāja uz četru dienu darba nedēļu, dodot piektdienu brīvu saviem 300 darbiniekiem.


Foto: Freepik