Īsti un godīgi stāsti. Foruma “Līdere” tiešraide piektdien ReTV portālā

Pirms pieciem gadiem, kad izaugsmes un iedvesmas forums Līdere notika pirmo reizi, biju diezgan skeptiska. Ir tik daudz dažādu konferenču, kur tev sola, ka pēc to apmeklēšanas visi kļūs daudz labāki un efektīvāki vadītāji, ievērojami perspektīvāki profesijā, perfekti pratīs sabalansēt darbu un atpūtu, nepārstrādāties, nopelnīt vairāk un tamlīdzīgi. Nu kas gan te varētu būt atšķirīgi? 

Tā toreiz ceļā uz kinoteātri Splendid Palace domas vairāk nodarbināja cerība, ka kurpes neliks iedzīvoties noberzumā (dāmas uz forumu tradicionāli tiek aicinātas sapucēties kā svētkos). Un - vai varēšu bez garlaikošanās, dīdīšanās krēslā un telefona bakstīšanas izturēt visu garo dienu vairāku simtu sieviešu kompānijā. 

Taču skepse ātri pazuda. Dienu ievadīja sirsnīga Vairas Vīķes-Freibergas uzruna (tā tas tradicionāli notiek visus šos gadus), bija daudz interesantu un atklātu pieredzes stāstu, līdz pat vakaram valdīja pozitīva un priekpilna atmosfēra. Tas īpašais izrādījās runātāju patiesums, daloties savā pieredzē dažādās dzīves situācijās, kā arī ieinteresētā un draudzīgā gaisotne publikā. Nu kinoteātrī kļuvis par šauru - Līdere pārcēlusies uz Ķīpsalas izstāžu halli, pieprasījums pēc iespējas piedalīties klātienē ar katru gadu tikai aug. 

Šogad Līdere notiks jau piekto reizi, tā norisei klātienē sekos 1700 dalībnieču. Statiskas dati liecina, ka forums spējis ieinteresēt visu paaudžu sievietes. Tā, piemēram, pagājušogad Līderi klātienē apmeklējušās dāmas bija pārstāvētas visās vecuma grupās - no 20 līdz pat 70 un vairāk gadiem. Forumu interneta tiešraidē var noskatīties bez maksas, šo iespēju katru gadu izmanto aptuveni 100 000 cilvēku no dažādām pasaules valstīm, arī vīrieši. 

Esmu Līderē piedalījusies visas reizes, trešajā gadā arī pati biju viena no lektorēm. Tas, protams, ir patiesi liels stress, runāt tik lielai auditorijai, taču enerģija, kuru esot uz skatuves saņem no zālē sēdošajām sievietēm, ir vienkārši fantastiska. Pārsteidzoši, kā foruma idejas autorei un organizatorei Solvitai Kabakovai un viņas komandai izdodas tik ļoti atraisīt citkārt visai atturīgās Latvijas dāmas.

Solvita saka tā: “Forums Līdere ir tas laiks un tā vieta, kur mūsu mīļās, stiprās, visu varošās un skrienošās Latvijas sievietes atnāk pēc sava malka iedvesmas, miera, svētku un lutināšanas sajūtas. Mēs apzināmies, cik svarīga ir šī diena, cik gaidīta un īpaša. Un tieši tāpēc atbildība ir milzīga. Ne tikai piedomāt pie katras mazākās detaļas, lai mūsu apmeklētājas justos ļoti īpašas, bet katru gadu pārsteigt mūsu lojālās dāmas no jauna. Pēc foruma saņemam ļoti daudz fantastisku vēstuļu, atsauksmju, kur dāmas uzsver, cik patīkami pārsteigtas bijušas, cik ļoti sajutušas īpašo atmosfēru un unikālo enerģiju, kas ir tieši šajā pasākumā. Viņas pēc pasākuma ir kā “ar laimes putekļiem apbirušas”, tas dod spēku doties tālāk, sapņot drošāk, sasniegt vairāk un iedvesmot cilvēkus sev apkārt.

Te dažas pagājušā gada foruma apmeklētāju atsauksmes:

Mans PALDIES par tik lielu emocijas devu. Tik ļoti īsti un godīgi līderu stāsti. Man ir izgriezta dvēsele uz āru. Asaras, sajūsma, smiekli - viss vienā kopumā.

Lieliska pasaules līmeņa konference. Patiesa bauda piedalīties.

Emociju sprādziens, enerģijas lādiņš, atklātība "līdz kaulam" un visam cauri cerība - cerība, ka viss būs labi un notiks tas, kam jānotiek. Forums Līdere. Lielisks! Diena, kuras sniegtās emocijas gribas noglabāt dziļi sirdī un vēlāk vilkt ārā pa gabaliņam vien un izbaudīt vēlreiz.

Sajutos kā Alise no Brīnumzemes. Gribējās visam pieskarties, pasmaržot, izjust, sajust, raudāt, smieties un pateikties.


Skaties izaugsmes un iedvesmas foruma Līdere bezmaksas tiešraidi jau piektdien, 27. maijā, portālā ReTV!