Izaicinājumu Talsu paugurainē pieņēmuši teju 400 orientieristi

Talsu paugurainē satikās teju 400 orientieristi, lai piedalītos Latvijas orientēšanās čempionāta pagarinātajā jeb maratona distancē. Latvijas orientēšanās čempionāts maratona distancē ir tikai viens no posmiem, kas ietilpst Latvijas Kausā. Teritorija orientieristiem iepriekš ir nezināma un karte tiek apgūta, vien izskanot starta signālam.

Ildze Straume, Latvijas Orientēšanās federācijas viceprezidente: “Latvijas Kauss ir Latvijas Orientēšanās federācijas tāds pasākums, kas ilgst no pavasara līdz rudenim, un tajā parasti ir tuvu pie 20 posmiem. Un cilvēki cīnās katrā posmā par punktiem, un galu galā uzvar tas, kurš ir savācis visvairāk punktus. Domāju, dalībniekiem šodien ir ļoti liels izaicinājums, jo redzamība ir ļoti slikta - viss ir ļoti zaļš vēl, ir daudz lapas, lapas vēl nav nokritušas, un mežs ir biezs, un ir, protams, arī tādas klajākas vietiņas mazliet, bet vispār viņš ir saaudzis, jā. Ir brikšņi.”

Sacensībās dalībnieki tiek sadalīti vairākās grupās un katrai ir sava distance. Vīriešiem tā ir visgarākā, proti, 24 kilometri pa gaisa līniju, taču realitātē skrējiens var sasniegt aptuveni 30 kilometrus, ja sportists pieļauj kļūdas. Maratona jaunākajiem dalībniekiem šogad ir 12 gadu, bet vecākajiem virs 85. 

Parasti Latvijas Kausa mači ilgst līdz septembra beigām, taču šogad pandēmijas dēļ pavasara posmi tika pārcelti uz vēlāku laiku. Tas nozīmē, ka visu čempionātu kopvērtējums un uzvarētāji būs zināmi vēlā rudenī.