Izbraukuma vakcinācija Skrundas novadā

Nīkrāces pagasta atpūtas centrā rīta agrumā vērojama rosība. Šeit ar “Veselības centrs 4” uzraudzību notika iedzīvotāju vakcinācija pret Covid-19. Atsaucība bija liela - interesi izrādīja 50 pagasta iedzīvotāji. Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas komunikācijas koordinatore Ieva Stūre atzīst, ka izbraukumu vakcinācijas uz reģioniem aizsāktas pirms mēneša. Sākumā tās organizētas Latgalē, kur reģistrēta viszemākā vakcinēšanās aktivitāte.

NVD Vakcinācijas projekta nodaļas komunikācijas koordinatore Ieva Stūre saka: “Tas ir tuvākais veids, kā sasniegt seniorus vai cilvēkus, kuriem ir grūti pārvietoties un kuri nevar pašu spēkiem aizbraukt līdz tuvākajam liela mēroga vakcinācijas centram. Tā ir iespēja savakcinēt cilvēkus, kuri dzīvo attālākās Latvijas vietas.”

Izbraukuma vakcinācija Skrundas novadā organizēta tādēļ, ka iedzīvotāji ziņojuši par garajām rindām pie ģimenes ārstiem, kā arī šeit bijuši augsti saslimstības rādītāji. Uz šo brīdi 14 dienu kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits Skrundas novadā ir 572 gadījumi uz uz 100 000 iedzīvotājiem. Izbraukuma vakcinācijā tika izmantota “Johnson & Johnson” meitasuzņēmuma “Janssen” vakcīna, kurai paredzēta viena vakcinēšanas deva.

Nīkrāces pagasta iedzīvotājs Gundars Puzulis pauž: “Es sākumā nemaz nezināju. Pēc tam mamma pateica, ka te ir vakcinēšana. Un tad arī pieteicos. Citur nemeklēju, sākumā vispār nebija doma potēties.”

 “Es dzirdēju, ka vēlāk būs atvieglojumi tiem cilvēkiem, kas ir potējušies, piemēram, uz koncertiem varēs iet, tāpēc izdomāju potēties,” saka Artūrs Grundmanis, Nīkrāces pagasta iedzīvotājs.

Vakcinācija Skrundas novadā bija paredzēta visiem novada iedzīvotājiem, bet īpaši tika aicināti pieteikties seniori un iedzīvotāji ar hroniskām slimībām, kam pašu spēkiem ir grūtības nokļūt līdz tālākiem vakcinācijas punktiem. Rudbāržu pagastā šo iespēju izmantoja 60 iedzīvotāji.

Izbraukuma vakcinācija notika trīs novada vietās. Skrundas novadā šai izbraukumā kopumā vakcinēti 180 iedzīvotāji. Nākamās izbraukuma vakcinācijas plānotas 31. maijā Kārsavas novadā, 1.jūnijā Aglonā, 3. jūnijā - Rēzeknes novadā. Ikviens Covid-19 vakcīnai aicināts pieteikties pie sava ģimenes ārsta, pa tālruni 8989 vai vietnē “manavakacina.lv”. 


Foto: FreePik