IZM un VM vēl nav vienojušās par nosacījumiem jaunajā mācību gadā

Palicis vairs tikai viens mēnesis līdz jaunajam mācību gadam, taču atbildīgās ministrijas - Veselības un Izglītības un zinātnes ministrija - joprojām nav nonākušas pie kopsaucēja par to, kā tiks nodrošināts mācību process.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts uzskata, ka darbs norit raiti un ka jāstrādā pie idejas - klātienes mācības - visā izglītības sistēmā.

Tikmēr uz neatrisinātiem jautājumiem starp divām ministrijām norāda izglītības ministre Anita Muižniece. “Vadlīnijas būs par to. Tātad - par maskām, distancēm un tā tālāk. Mēs vēl gaidām no Veselības ministrijas, 1. jūlijā mēs viņiem izsūtījām redzējumu. Darba grupa strādā, lai salāgotu izglītības vajadzības ar veselības vajadzībām. Es ļoti ceru, ka jau augusta pirmajā pusē mēs būsim panākuši vienošanos.”

Izglītības ministrija jau atkārtoti norāda - lielākā daļa atbildības būs jāuzņemas izglītības iestāžu vadītājiem. Tomēr izskan arī viens no kritērijiem, ko izskatīšanai valdībā varētu virzīt abas ministrijas, domājot tieši par jauno mācību gadu. “Ir vērts pieminēt Veselības ministrijas piedāvāto luksofora principu, kurā vakcinēts pedagogs un vakcinēts skolēns, vai students ir zaļš drošs režīms, kurā mēs strādātu tāpat, kā strādājām pirms Covid-19. Vakcinēts pedagogs un nevakcinēts audzēknis, tas vairāk attiecas uz sadaļu, kas ir jaunākais vecumposms - ne šī jautājuma kontekstā.”

ReTV Ziņas jau vēstīja, ka augstskolas vēlas informāciju no Izglītības un zinātnes ministrijas, tomēr paralēli izstrādā arī savus scenārijus. 


Foto: Freepik