Izstrādāts jauns pasākumu kopums Covid-19 ierobežošanai

Covid-19 ierobežošanai izveidota jauna stratēģija. Veselības aprūpes un sabiedrības veselības pasākumu kopumam tiek paredzēts finansējums 254 miljonu eiro apmērā.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš pauž, ka pirmais lēmums krīzes laikā ir piešķirt 100% algas piemaksas tiem cilvēkiem, kas esot frontes līnijā. Otrs lēmums – papildus 8 miljoni eiro piešķirti veselības aprūpes sistēmai, lai varētu palielināt aprūpes gultas skaitu ar visu ekipējumu, kas tām nepieciešams. Bet trešais – infrastruktūras vajadzībām tika piešķirti papildus 100 miljoni eiro. Tiek bilsts, ka visi lēmumi kalpošot ekonomikas kopējai stimulēšanai.

Veselības ministre Ilze Viņķele uzsver, ka, vērtējot ekspertu prezentēto informāciju sēdē, ir jābūt gataviem uz “īpaši negantu” vīrusu arī janvārī un februārī. Viņa piemin, ka tādēļ atbalstīts lēmums medicīnas aparatūras iegādei slimnīcām – daļu iepirkuma varēs veikt jau šogad.

Lielākā naudas summa jeb 66 miljoni eiro – tie paredzēti laboratorijas dienesta stiprināšanai. Plānots, ka tādējādi tiktu nodrošināta Covid-19 testēšanās astoņiem tūkstošiem personu, bet uzturēšanas režīmā – tūkstoš piecsimt.