Iztērē daudz naudas, bet pludmales cilvēkiem ar kustību traucējumiem joprojām nav

Cilvēki ar kustību traucējumiem jau vairāk nekā septiņus gadus gaida, kad pludmale Daugavpilī tiks pielāgota tā, lai arī viņiem tā būtu pieejama. Iztērējot 169 000 eiro, Daugavpils dome it kā iekārtoja vidi cilvēkiem ar kustību traucējumiem, bet patiesībā tā arī viņiem nav iespējas baudīt pilnvērtīgu peldēšanās prieku. Daži gan ar grūtībām ir iemanījušies nokļūt ūdenī, bet daudzi ratiņkrēslos sēdošie joprojām tikai noskatās no krasta. 

“Kādreiz multfilmā teica. Mēs taisījām, taisījām, bet visu gatavu nedabūjām. Tā arī šodien izskatās, ka it kā ir daudz kas paveikts, bet daudz kas nav pārdomāts,” par it kā labiekārtoto pludmali saka Anna Stankeviča, Daugavpils invalīdu biedrības “Ilgas” valdes priekšsēdētāja, kura jau septiņus gadus mēģina panākt iespēju arī cilvēkiem ratiņkrēslos baudīt peldēšanās prieku. Brīdī, kad ReTV ierodas Daugavpils Stropu ezera pludmalē, pašvaldības policisti, pludmales glābēji mēģina saprast, kā darbojas krēsls, kurš palīdz ratiņkrēslā esošam cilvēkam nokļūt ūdenī, bet nekas neizdodas. Izrādās, objekts nemaz nav nodots ekspluatācijā, bet nekāda informācija par to neliecina, personas ar kustību traucējumiem ir devušās, lai dotos peldēt, taču nekā. 

Silvijai Lielbārdei iekārtu aizliedz izmantot pašvaldības policisti. Tomēr brīdi vēlāk pēc ReTV izrādītās intereses par neiekārtoto pludmali ātri vien ierodas būvfirmas “PS AVIRON” pārstāvis. Viņš Silvijai tomēr ļauj izmēģināt uzstādīto, bet ekspluatācijā nenodoto iekārtu. Vīrietis gan nemākot valsts valodu un kameras priekšā runāt nevēlas. Tomēr sarunā ar invalīdu biedrību izskan savstarpējas pretenzijas 

Sarūgtinājumu par gadiem solīto un neizpildīto no Daugavpils domes puses pauž Silvija. “Gribējās, lai tas viss notiktu ātrāk. Slikti ir tas, ka tur nav kušetes. Guļamā vieta, kur var pārģērbties. Tur ir tikai krēsls. Es, piemēram, uz krēsla varu pārģērbties, bet arī grūti ir. Uz kušetes ir vislabākais. Man patīk, ka ir uztaisīts, bet žēl, ka ne līdz galam.”

Daugavpils pilsētas domē, kas ir objekta pasūtītājs, ReTV tā arī nespēj atbildēt, kāpēc ir radusies situācija, ka objekts tomēr nav pielāgots invalīdu vajadzībām. Vien to, ka atbildība jāuzņemas būvniekiem 

Pēc mediju intereses vietvara veikšot pārrunas ar būvuzņēmēju un objekts tuvāko nedēļu laikā tikšot nodots ekspluatācijā. Daugavpils būvvaldes vadītājas vietniece Nadežda Giptere telefonsarunā ar ReTV atklāja, - lai gan objekts nav nodots ekspluatācijā, tas nav bīstams. Solīja, ka tuvākajās dienās visi dokumenti tikšot sakārtoti.   


#SIF_NVZ2022